Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,410 İzlenme
12 Öfkeli Adam
9.0 IMDB Puanı

12 Öfkeli Adam

(12 Angry Men)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Orion-Nova Productions
  • Film Süresi 1sa 36dk
Yönetmen Sidney Lumet
Senaryo Reginald Rose
IMDb top 250 filmleri listesinde ilk sıralarda yer alan 12 Öfkeli Adam 1080p izle orijinal adıyla 12 Angry Men izle filmi 1957 yılında Sidney Lumet yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Reginald Rose’un senaryosunu yazdığı film 3 Oscar adaylığı, 16 farklı ödül ve 8 adaylık gibi bir başarı sağlamıştır. Oyuncu kadrosunda ise Martin Balsam, Henry Fonda, Lee J. Cobb, John Fielder, Jack Klugman ve E. G. Marshall gibi isimler bulunmaktadır.

12 Öfkeli Adam izle filminin konusu ise, Amerikan yasalarına göre bir şüphelinin suçunun kabulu ya da reddi için mahkemede jürinin suçlu ya da suçsuz olduğuna oy birliği ile karar verilir. Yine jürinin karar vermesi gereken bir dava olan fakir bir çocuğunun babasını öldürüp öldürmediği konusunda oy birliğine varılması gereken bir dava vardır. Yargıç ise juriyi eğer suçlu buldukları takdirde çocuğun cezasının idam olacağı konusunda bilgilendirir. Jüri ise bir karar vermek için birbirleriyle fikirlerini sunacakları odaya geçerler. Ancak jüri kesin bir karara varamaz. Sekizinci jüri çocuğun adil yargılamayı hak ettiğini düşünerek deliller konusunda fikirlerini belirtir. Ancak sekizinci jürinin karşısında kendisine tam olarak zıt görüşte olan üçüncü, dördüncü ve onuncu jüriler vardır ve çocuğun cinayeti kasten planlı olarak işlediğine inanmadıklarını belirtirler. Mahkeme süreci devam ederken sekiz numaralı jürinin diğer jüri üyelerini çocuğun suçsuz olduğuna ikna etmeye çalışması ile devam eder.

12 Öfkeli Adam Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı izle çoğu insana ilham kaynağı olmuş ve efsaneler arasında yer alan bir filmdir. Takım çalışmasını ve çözüm kabiliyeti geliştirebilme teknikleri açısından zaman zaman okullarda izlenmiştir. IMDb puanı yüksek filmler arasında beşinci sırada yer alan bu efsaneler arasında yer alan yapımı izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın