Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

4,749 İzlenme
12 Yıllık Esaret
8.1 IMDB Puanı

12 Yıllık Esaret

(12 Years a Slave)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Regency Productions
  • Film Süresi 2sa 14dk
3 Oscar Ödülü sahibi 12 Years a Slave izle ya da Türkçe adıyla 12 Yıllık Esaret izle filmi 2013 yılında Steve McQueen yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Gelmiş geçmiş en iyi ırkçılık konulu filmlerden biri olan 12 Yıllık Esaret hd izle filmi senaryosu John Ridley’un kaleminden çıkmış olup 19. yüzyılda yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan o yıllarda kaçırılan ve köle olarak satılan Solomon Northup isimli bir adamın hikayesini anlatmaktadır. 295 adaylık ve 223 ayrı ödüle sahip ABD ve İngiltere ortak yapımı filmin oyuncu kadrosunda Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch, Paul Dano, Paul Giamatti, Lupita Nyong'o, Sarah Paulson, Brad Pitt ve Alfre Woodard gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

IMDb Top 250 filmleri listesinde 205. sırada yer alan ve ırkçılık konulu filmler arasında yer alan 12 Yıllık Esaret Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Solomon Northup kemancılık yapan ve ailesi ile birlikte New York’ta özgür bir Afro-Amerikan bir adamdır. Ancak Solomon’un özgürlüğü ona belli bir dönemlik bir iş vaadi ile kandıran iki dolandırıcı yüzünden biter. Brown ve Hamilton adındaki bu iki dolandırıcı, yolculukları sırasında Solomon’a uyuşturucu vererek onu bayıltırlar ve Solomon gözlerini açtığında kendini zincire vurulmuş bir şekilde bulur.

Solomon dayak yemeden önce bulunduğu yere gelen adama özgür bir adam olduğunu ve kendisini bırakmalarını söyler ancak mekanın sahibi onun köle olduğunu ve kendisi için çalışacağını söyler. 12 Yıllık Esaret izle filminde daha sonra birkaç köle ile beraber güneye gönderilirler ve kölelerden biri burada hayatta kalmak için özgür bir adam olduğundan kimseye bahsetmemesi gerektiğini söyler. Güneye geldiklerinde Solomon’a bir köle kimliği verilir ve daha sonra William Ford isimli bir adama tekrar satılır. Ford, Solomon’a karşı ilgi duyar ve ona bir keman verip çalmasını ister. Daha sonra mekanda marangozluk yapan bir adamla aralarında tartışma çıkar ve Solomon, adamı öldüresiye döver. Daha sonra mekandaki korumalar tarafından durdurulur ve Ford geri dönene kadar işkenceye maruz kalır.

Ford döndüğünde ise onun yaşamasını istediği için Edwin isimli başka birine satar ve Solomon yeni sahibine özgür bir adam olduğunu açıklamaya çalışır. Ancak Edwin, Ford’a göre daha sert ve acımasız biridir. Solomon yeni sahibinin işlerini yaptığı sırada herkesten daha fazla çalışan Patsey ile tanışır ancak Patsey Edwin tarafından sürekli tecavüze uğrar. Daha sonra tarlada yetişen pamuklar bozulunca Edwin bütün kölelerini komşusunun tarlasında çalışmaları için kiralar. Bu komşunun ise evlilik yıldönümlerinde Solomon keman çalar ve orada bulunan bir yargıçla iyi geçinir.

Solomon kazandığı parayı çiftlikten beyaz bir çalışana verir ve New York’ta ki arkadaşlarına göndermesini için bir mektup teslim eder. Ancak mektubu verdiği kişi parayı alıp Solomon’u Edwin’e şikayet eder. Edwin eve döndüğünde ise Solomon uyumaktadır ve onu uyandırmak ve mektubun hesabını sormak için karnına bir bıçak tutar. Ancak Solomon mektubu ona veren çalışanın ona yalan söylediğini söyleyerek ikna etmeye çalışır. Irkçılık filmleri izlemek isteyenlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden olan ve gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı 12 Yıllık Esaret izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak donmadan Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.