Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,089 İzlenme
14 Zirve: Hiçbir Şey İmkansız Değildir
8.9 IMDB Puanı

14 Zirve: Hiçbir Şey İmkansız Değildir

(14 Peaks: Nothing Is Impossible)
  • Yapım Yılı
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 1sa 41dk
Yönetmen
Senaryo Gabriel Clarke, Torquil Jones
Oyuncular
2021 yapımı Netflix Belgeseli olan 14 Peaks: Nothing Is Impossible izle ya da Türkçe adıyla 14 Zirve: Hiçbir Şey İmkansız Değildir izle filmi Nepalli dağcı Nimsdai Purja’nın 7 ay süren dünyanın en yüksek dağının zirvesine, yani 8000 metre yüksekliğe çıkış hikayesini anlatmaktadır.

Spor belgeselleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken belgesellerden biri olan 14 Zirve: Hiçbir Şey İmkansız Değildir Türkçe Dublaj izle filminin konusundan bahsetmek gerekirse, Nepal özel kuvvetlerinin bir üyesi olan Purja, sevgi dolu bir ailenin en küçük oğlu ve her zaman yoğun bir rekabet içinde olan azimli bir gençtir. Her sabah 75 kiloluk bir çantayla 20 km koşuya çıkar ve işten sonra 11'e kadar vaktini spor salonunda geçirir.

Bir sahnede yüksek irtifa ve basınçtan etkilenmiş haldeyken bir uzmanının onun fiziksel durumu hakkında yaptığı yorum karşımıza çıkmaktadır. Bu yükseklikteki zirvelerden birinin zirvesine asla ulaşamayacak olanlarımız, Purja'nın yakaladığı çarpıcı ihtişamın bozulmamış görüntülerini ve dünyanın tepesinin neye benzediğini görmek benzeri görülmemiş bir fırsat olacaktır. 14 Zirve: Hiçbir Şey İmkansız Değildir belgeselini izlerken, dağa tırmananlar kadar yüksek irtifada nefes nefese zirveye ulaşanlar gibi nefes kesici bulacağınız bu belgeselde 90 dakikadan biraz fazla bir sürede 14 dağın ve her birinin özellikleri seyirciye anlatılmaktadır.

Everest Dağı'na çıkışın diğer zirvelerden ne kadar farklı olduğunu ve dağcılarla dolu olduğunu, ayrıca diğer dağların neden boş olduğu da Everest’in özelliğinden kaynaklandığı bu belgeselde anlatılmaktadır. Purja'nın Everest'in zirvesine giden yolda çektiği bir fotoğraf dünya çapında viral olur ancak bir çok detay hızlıca atlanır. Yönetmenliğini Torquil Jones’un yaptığı 14 Zirve: Hiçbir Şey İmkansız Değildir izle belgeselinde Jones, bazı ölüme yakın anlar için animasyon kullanmayı tercih etmiştir. Bu efektlerle yüksek irtifadaki basıncın insan vücudunda yarattığı hasarı da gözler önüne sermektedir.

14 Zirve Türkçe Dublaj izle belgeselinde Purja'nın ailesini, ona finansal ve fiziksel riskler almamasını söyleyen erkek kardeşini de belgeselde görüyoruz. Ekip çalışmasının, işe bağlılığın ve inancın nasıl başarıya ulaştığını seyirciye mükemmel bir şekilde anlatan 14 Zirve: Hiçbir Şey İmkansız Değildir izle belgeselini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak, 4K, Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi belgesel filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

13 yorum