Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,574 İzlenme
A Journal for Jordan
5.5 IMDB Puanı

A Journal for Jordan

(Oğluma Günlükler)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi BRON Studios, Columbia Pictures
Kategori
Senaryo Dana Canedy, John Burnham Schwartz, Virgil Williams
2021 yılında vizyona giren A Journal for Jordan izle filmi, yönetmenliği Denzel Washington tarafından yapılan ve senaryosu Dana Canedy’nin anılarını not aldığı bir günlüğünden esinlenerek Virgil Williams tarafından kaleme alınmıştır. 25 aralık 2021 tarihinde vizyona girecek olan ABD yapımı dram filmleri türünde yer alan A Journal for Jordan full izle filminin başrollerinde ise Michael B. Jordan, Chanté Adams, Tamara Tunie, Robert Wisdom isimleri yer almaktadır.

Gerçek bir hikayeye dayanan Oğluma Günlükler Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 2005 yılında Astsubay Kıdemli Başçavuş Charles Monroe King, Irak’taki savaştan geri dönmeme ihtimalini düşünerek oğlu için günlük tutmaya başlar. Jordan, 14 Ekim 2006 tarihinde yol kenarındaki kurulan bir tuzaktaki bomba yüzünden hayatını kaybeder. Jordan’ın yazdığı 200 sayfadan fazla olan günlük yarım kaldığında King’in oğlu henüz daha yedi aylıktır. A Journal for Jordan izle filmi bir annenin, oğlunun henüz konuşamadığı zaman kaybettiği babasıyla ilgili yazdığı bir günlükten uyarlanmıştır.

Bir babanın hiç tanıyamadığı oğluna verdiği öğütleri ve ettiği duaların yer aldığı günlük, birbirlerini çok seven ancak çok erken vedalaşan Dana ve Charles’ın hikayesidir. Charles King, zırhlı aracının altında el yapımı bir patlayıcının patlatılmasının ardından 14 Ekim 2006'da Bağdat yakınlarındaki bir çatışmada öldürülür. Sekiz yıllık karısı Dana Canedy'yi ve 6 aylık oğulları Jordan'ı geride bırakarak hayata gözlerini yummuştur. Ayrıca, King'in Irak'tan eve dönmemesi durumunda oğluna hayat boyunca rehberlik edecek düşünceleri, hatıraları ve tavsiyeleri içeren 200 sayfalık bir günlük bırakmıştır. Canedy, bu günlüğü bir anı kitabının temeli olarak kullanarak, King'in anılarının yanına kendi anılarını da eklemiştir.

Canedy bu hikayeye King'in ölümünden sadece aylar sonra başlamıştır ve günlükle ilgili bazı makalelerde yazar. Kaybettiği kocasıyla ilgili canlı ve yürek burkan ayrıntılarla dolu A Journal for Jordan izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi dram filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın