Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
76,721 İzlenme
Açlık Oyunları 1
7.2 IMDB Puanı

Açlık Oyunları 1

(The Hunger Games)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Lionsgate
  • Film Süresi 2sa 22dk
Suzanne Collins’in The Hunger Games isimli romanından uyarlanan Açlık Oyunları 1 izle filmi 2012 yılında Gary Ross yönetmenliğinde vizyona girmiştir. ABD yapımı bilim kurgu ve aksiyon filmleri türündeki Açlık Oyunları 1 full izle filmi Açlık Oyunları film serisinin ilk filmidir. Filmin senaryosunu ise Gary Ross, Suzanne Collins, Billy Ray isimleri yazmıştır. 1 Altın Küre, 33 ödül ve 41 adaylığı olan filmin oyuncu kadrosunda ise Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Lenny Kravitz, Stanley Tucci, Donald Sutherland isimleri yer almaktadır.

Distopik filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken Açlık Oyunları 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Panem isimli ülke 12 bölgeye ayrılmıştır ve bu 12 bölgenin yönetimi Capital isimli zenginlerin yaşadığı bir bölgeden yönetilmektedir. Yıllar önce yaşanan bir isyan sonrasında Capitol, diğer 12 bölgeyi cezalandırmak için her yıl Açlık Oyunları düzenlemektedir. Bu oyunda ise her bölgeden iki haraç seçilir ve sonunda 1 kişi hayatta kalana kadar oyun sürer. Kazanana ise ödül olarak Capitol’de yaşama şansı verilir. 12. Mıntıkadan ise Katniss Everdeen isimli genç kız, kız kardeşinin kurada adının çıkması ile onun yerine gönüllü olur ve fırıncı çocuk Peeta Mellark ile Capitol’e doğru yola çıkarlar.

Katniss ve Peeta onlara oyunlarda akıl hocalığı yapacak olan Haymitch ve Trinket ile yolculuğa başlarlar ve Haymitch onlara oyunlarda destek olmak için sponsor arayışına girer. Oyunlardan önce tüm haraçlar önce eğitime ve sonrasında bir tv şovuna çıkartılırlar. Tv Şovunda ilk başlarda sponsor için taktik olsa da Peeta, Katniss’e olan aşkını açıklar ve bir anda gözler 12. Mıntıkanın haraçlarına çevrilir. Oyunlar başladığında ise haraçlar silah seçmek için bir bölgede toplanır ve işaret verildiğinde oyun başlar. Daha sonra Açlık Oyunları 1 izle haraçlar birbirleri ile ittifak yapmaya başlar ve birlikte hareket ederek rakiplerini avlamaya başlarlar.

Oyunların ilk gününde neredeyse haraçların yarısı ölmüştür ve Katniss ile Peeta hala birbirlerinden ayrıdır. Ancak oyun kurucu Seneca Crane birbirinden uzakta olan haraçları bir araya getirip eğlenceyi artırmak için yangın başlatır. Yaşanan olaylardan sonra Katniss, Rue isimli küçük bir kızla yakınlaşır ancak hayatını kurtaramaz. Bir süre sonra Crane oyunun kurallarını değiştirerek aynı mıntıkadan 2 oyuncunun hayatta kalırsa 2 şampiyon olabileceğini duyurur. Bu haberden sonra Katniss ve Peeta bir araya gelmek için çabalar. The Hunger Games full izle ya da Açlık Oyunları 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.