Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,232 İzlenme
Adalet Peşinde
7.4 IMDB Puanı

Adalet Peşinde

(Law Abiding Citizen)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi G-BASE
  • Film Süresi 1sa 49dk
Yönetmen
Senaryo Kurt Wimmer
2009 yılında vizyona giren Law Abiding Citizen izle ya da Türkçe adıyla Adalet Peşinde izle filmi, yönetmenliğini F. Gary Gray’in yaptığı bir filmdir. ABD yapımı olan Adalet Peşinde full izle filmi aksiyon ve gerilim filmleri türünde yer alırken, senaryosunu ise Kurt Wimmer kaleme almıştır. Karısının ve kızının ölümünün intikamını almaya çalışan Clyde Shelton ile Clyde'ın ailesinin cinayet davasını kovuşturan savcı Nick Rice'ın hikayesini anlatan filmde son derece heyecan verici gerilim dolu ve cevaplanmamış çeşitli sorular anlatılmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Gerard Butler, Jamie Foxx, Colm Meaney, Bruce McGill, Leslie Bibb gibi oyuncular yer almaktadır.

Adalet Peşinde Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bir soygun girişiminde, Clarence Darby mühendis Clyde Shelton'ın karısını ve kızını öldürür ve Clyde'ı ailesinin ölümünü izlemeye zorlar. Savcılık avukatı Nick Rice, yüksek mahkûmiyet oranını korumak için Darby ile, Clyde'ın hak ettiği adaleti düşünmeden, Darby'nin suç ortağının günah keçisi olarak kullanılması karşılığında katilin daha az hapis cezasına çarptırılmasına izin veren bir anlaşma yapar.

Kendini ihanete uğramış hisseden Clyde, Nick ve diğer adli yetkililerden intikam almak için on yıl sonra yeniden ortaya çıkar. Adalet Peşinde izle filminde Clyde, Darby'yi öldürür ve tutuklanır ve daha sonra Darby'nin suç ortağı Ames'i öldürdüğünü itiraf eder. Clyde hapse atılsa da hak ettiği adaleti görmezden gelen sistemin bir parçası olan herkesi öldürmeye devam eder ve ceza avukatından başlayarak, hapishane mahkumunun, davanın yargıcının, Nick'in meslektaşlarının ve Bölge Savcısı dahil olmak üzere herkesi öldürmeye başlar.

Law Abiding Citizen izle filminde amirinin ölümünden sonra, Nick yeni Bölge Savcısı olarak atanır ve Clyde'ın cinayetlerinin ardındaki gizemi çözmek için tüm gücüyle çalışır. Sonunda Nick bir buluşur ve Clyde'ın hapishane hücresinden dışarıya açılan bir tünel yaptığını fark eder. Nick, yeraltı sığınağını araştırırken, Clyde'ın bir sonraki hedefinin Belediye Başkanı olduğunu öğrenir. Kesinlikle izlemeniz gereken filmlerden biri olan Law Abiding Citizen izle ya da Adalet Peşinde izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum