Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,407 İzlenme
American History X
8.5 IMDB Puanı

American History X

(Geçmişin Gölgesinde)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Line Cinema
  • Film Süresi 1sa 59dk
Yönetmen
Senaryo David McKenna
Geçmişin Gölgesinde full hd izle orijinal adıyla American History X izle filmi 1998 yılında Tony Kaye yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosunun David McKenna’nın yazdığı dram filmleri kategorisinde kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yer alan ABD yapımı bu film 1 Oscar adaylığı, 13 adaylık ve 4 farklı ödül almıştır. IMDb top 250 filmleri izle listesinde kırkıncı sırada yer alan Geçmişin Gölgesinde türkçe dublaj izle filminin oyuncu kadrosunda ise Edward Norton, Edward Furlong, Beverly D’Angelo ve Jennifer Lien gibi isimler yer alıyor.

Irkçılık konulu filmler arasında belkide en iyisi olan American History X türkçe dublaj izle filminin konusuna değinmek gerekirse, Lise öğrencisi Danny Vinyard, Mein Kampf üzerine bir sivil haklar denemesi yazmayı seçerek Yahudi tarih öğretmeni Murray'i kızdırır. Afro-Amerikan müdür ve sosyal yardım çalışanı Dr. Bob Sweeney, Danny'ye güncel olaylar üzerinden tarih okumasını ya da okuldan atılacağını söyler. eski neo-nazi lideri abisi ise o gün hapisten çıktı. Okul tuvaletinde Danny, beyaz bir öğrenciye zorbalık yapan üç Afro-Amerikan öğrenci ile karşılarınca yüzüne sigara dumanı üfleyerek lidere saygısızlık eder. Bu arada, Dr. Sweeney, Derek'in serbest bırakılması hakkında bilgilendirilen polis memurlarıyla görüşür.

Yıllar önce, Danny ve Derek'in itfaiyeci olan babası, evlerinde çıkan yangını söndürürken Afrio-Amerikan uyuşturucu satıcıları tarafından vurularak öldürülmüştür. Ölümünden hemen sonra, Derek televizyonda yayınlanan bir röportajda ırkçı söylemlerde bulunur. Aşırı ırkçı Cameron Alexander, Derek'in akıl hocası olur ve Venice Beach'te Disciples of Christ adlı şiddet yanlısı beyaz çetelerini kurarlar. Yetenekli bir basketbol oyuncusu olan Derek, yerel mahkemelerin kontrolünü kazanan birkaç Crips'e karşı bir oyuna sürürklenir. Derek, yasadışı Meksikalı göçmenlerin çalıştığı bir süpermarkete saldırı düzenler.

Derek'in annesi Doris, erkek arkadaşı Murray'i akşam yemeğine davet eder ve burada Rodney King ve 1992 Los Angeles isyanları hakkında bir tartışma yaşanır. Derek, kız kardeşi Davina'ya saldırır ve Murray'i açıkça azarlar ve Doris, Derek'e evden ayrılmasını söyler. O gece, Derek'in daha önce basketbol maçında yendiği aynı Crip grubu kamyonunu çalmaya çalışır. Danny, Derek'i suç konusunda uyardığında, Derek adamlardan ikisi ile çatışır, birini öldürür ve diğerini yaralar ve Danny'yi dehşete düşürür. Irkçılık konusunda ağır öğeler içeren bu muhteşem dram filmleri izle kategorisindeki Geçmişin Gölgesinde - American History X izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın