Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,969 İzlenme
Arrival
7.8 IMDB Puanı

Arrival

(Geliş)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Lava Bear Films
  • Film Süresi 1sa 56dk
Senaryo Eric Heisserer, Ted Chiang
2016 yılında vizyona giren Arrival izle ya da Türkçe adıyla Geliş izle filmi Denis Villeneuve yönetmenliğinde vizyona giren ABD yapımı bilim kurgu filmidir. Arrival full izle filminin senaryosu ise Eric Heisserer ve Ted Chiang isimlerine aittir. 1 Oscar Ödülü, 243 adaylık ve 58 farklı ödül kazanan Geliş izle filminin oyuncu kadrosunda ise Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg isimleri yer almaktadır.

Bilim kurgu filmleri hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken filmler arasında yer alan Arrival Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Dünya’nın 12 farklı bölgesinde dünya dışı uzay araçları ortaya çıkar. Ülkeler ise bu araçları incelemek için uzmanlar yollar ancak hiçbir sonuca varamazlar. ABD ise ordu ile koordineli bir şekilde harekete edecek olan bir kaç bilim insanını uzay araçları ile temas kurmak için görevlendirir. Dil bilimci Louise Banks ve fizikçi Ian Donnelly ilk teması kurmak için uzay aracına girerler ve içeride uzaylılar ile temas kurarlar. Uzaylıların dairesel sembollerini çözmeye çalışırken diğer ülkeler ile temasa geçip bilgi alışverişinde bulunurlar. Bu sırada Banks uzaylıları incelerken kızı ile ilgili bazı hayali görseller görür.

Bir süre sonra Louise uzaylılarla iletişim kurabilmek için birkaç kelime oluşturabilir ve ilk adımı atar ancak kullandıkları kelimeyi silah olarak tercüme eden Çin ile beraberindeki ülkeler iletişimi keser. Geliş Türkçe Dublaj izle filminde Louise ise diğer ülkelerin silah olarak yorumladıkları sembolü araç anlamında bir gönderme olarak kullanılabileceğini savunur. Bazı askerler ise uzay gemisine bomba yerleştirir. Ancak Louise ve Donneley bundan habersiz olarak gemiye geri dönerler. Tekrar iletişime geçerler ve uzaylılar bu sefer daha uzun ve karmaşık bir mesaj verirler ancak bomba patlamak üzereyken uzaylılardan biri onları bayıltır ve gemiden çıkarır. Olaylar karışınca ordu acil duruma geçer ve tahliye işlemlerini başlatır.

Arrival izle filminde daha sonra Donnelly uzaylıların mesajları ile ilgili bazı hesaplamalar yapar. Louise ise mesajları 12 gemi arasında farklı olduğunu anlar ve diğer ülkelerden kendilerindeki mesajlarını paylaşmalarını ister. Ancak işler karışmaya başlar ve Çin, Rusya, Pakistan ve Sudan gemilerin ülkelerini terk etmeleri için bildiri yayınlar ve global çapta bir panik başlar. Bunun üzerine Louise gemiye tek başına girer ve tekrar iletişime geçer. Uzaylılar ona insanlığa yardım etmek için geldiklerini, çünkü birkaç bin yıl içinde kendilerinin insanların yardımına ihtiyaç duyacaklarını söyler.

Aynı zamanda silah’ın gelecekteki olayları anımsama ile ilgili bir iletişim yolu olduğu ortaya çıkar ve aslında henüz doğmamış kızının gelecekte yaşadığı bazı olayların önsezisi olduğunu öğrenir. Uzay konulu filmler severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz bilim kurgu filmi Arrival izle Türkçe adıyla Geliş izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde, en iyi film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.