Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
698 İzlenme
Atlantis
6.7 IMDB Puanı

Atlantis

(Atlantis)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Garmata Film Production
  • Film Süresi 1sa 46dk
Senaryo Valentyn Vasyanovych
2020 yılında vizyona giren Atlantis izle filmi, Valentyn Vasyanovych’in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı Ukrayna yapımı bir filmdir. Dünyanın sonu temalı ya da kıyamet sonrası temalı distopik bir dünyada geçen Atlantis full izle filmi dram ve bilim kurgu filmleri türünde yer almaktadır. Herhangi bir profesyonel oyuncunun yer almadığı ve tamamen gönüllü olan gaziler ve askerlerin oynadığı filmde, başrollerden biri olan Andriy Rymaryk halen Ukrayna’da devam eden Donbass Savaşı’nda görev yapmaktadır.

Bilim kurgu ve dünyanın sonu temalı film severlerin kesinlikle izlemesi gereken yapımlardan biri olan Atlantis Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Ukrayna hükümet güçlerinin Rus yanlısı ayrılıkçılara karşı savaşta kazandığı zaferin ardından beş yıl geçmiştir. Ancak savaş, geride büyük acılarla birlikte travma yaşayan insanlar ve önemli büyüklükte maddi ve manevi kalıcı hasarlar bırakmıştır. Bu kıyamet senaryosunda Sergiy ve Ivan isimli iki eski asker, savaş sonrası durumlarla mücadele etmeye çalışmaktadır ve ikiside ülkenin kazandığı zaferin aslında ne kadar çok şey kaybettirdiğinin farkındadır.

Günümüzde bu iki eski asker, kapanmak üzere olan bir çelik fabrikasında çalışmaktadır. İkili eski militarist zihniyetlerinden kurtulamamıştır ve bu durumla başa çıkmaya çalışmaktadır. Genelde boş zamanlarında bu iki arkadaş, kendi hayatlarını da tehlikeye atacak kadar kontrolsüz bir şekilde hedef tahtalarına ateş ederler. Sergiy, Ivan’a göre daha güçlü bir karakter olmasına rağmen, Ivan daha kırılgan ve kendisini karanlık tarafından ele geçirilmesine izin veren bir karakterdir.

Atlantis Altyazılı izle filminde ikilinin çalıştıkları fabrika kapandıktan sonra Sergiy'nin işleri yarım kalır, ancak sonunda tatlı su taşıyan bir kamyonculuk işi bulur. Bir yolculuğu sırasında yakınlardaki mayınlarını tespit edip etkisiz hale getiren bir ekip tarafından farklı bir yol kullanması konusunda yönlendirilir. Bir süre sonra kamyonu yolda bozulan Katya ile karşılaşır. Katya ise beraberindeki başka bir gönüllü ile savaşta ölenlerin kimliklerini tespit ederek onlara cenaze töreni yapma umuduyla ölülerinin isimsiz olarak gömülmüş cesetlerini bulmaya çalışırlar.

Sergiy bir süre sonra Katya’nın işine odaklanmaya başlar ve birlikte savaşta ölenlerin cesetlerini çıkarmaya başlarlar. Ukrayna yapımı Atlantis izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi bilim kurgu filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın