Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
1,846 İzlenme
Başkalarının Hayatı
8.4 IMDB Puanı

Başkalarının Hayatı

(Das Leben der Anderen)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Wiedemann & Berg Filmproduktion
  • Film Süresi 2sa 17dk
Yönetmen Florian Henckel von Donnersmarck
Senaryo Florian Henckel von Donnersmarck
Florian Henckel von Donnersmarck’ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı 2006 yılında vizyona giren Başkalarının Hayatı izle filmi orijinal adıyla Das Leben der Anderen izle Almanya yapımı dram ve gerilim filmidir. IMDb top 250 filmleri izle listesinde elli yedinci sırada yer alan film 1 oscar ödülü ile 31 adaylık ve 75 farklı ödül kazanmıştır. Politik gerilim temalı Başkalarının Hayatı full hd izle filminin oyuncu kadrosunda ise Martina Gedeck, Sebastian Koch, Ulrich Mühe ve Ulrich Tukur isimleri bulunuyor.

1984 yılının Doğu Almanya’sında geçen bu harika filmin konusu ise şöyle, Doğu Almanya'da, HGW XX/7 kod adlı Stasi Hauptmann Gerd Wiesler, komünist görüşleri ve uluslararası tanınırlığı nedeniyle şimdiye kadar devlet denetiminden kaçan oyun yazarı Georg Dreyman'ı gözetlemek ile görevlendirildi. . Wiesler ve ekibi daireyi gizlice girerek tavan arasına gözetleme ekipmanı kurar ve Dreyman'ın faaliyetlerini bildirmeye başlar. Wiesler, Dreyman'ın kız arkadaşı aktris Christa-Maria Sieland'a göz koyan Kültür Bakanı Bruno Hempf'in isteği üzerine Dreyman'ın gözetim altına alındığını öğrenir. Wiesler'ın bir müdahalesi, Dreyman'ın Sieland'ın Hempf ile olan ilişkisini keşfetmesine yol açtıktan sonra, onunla bir daha görüşmemesi için ona yalvarır. Sieland, yakındaki bir bara kaçar ve Wiesler, hayran kılığında onu kendisine karşı dürüst olmaya teşvik eder. Eve döner ve Dreyman ile barışır. Dreyman'ın doğum günü partisinde, fişlenmiş bir tiyatro yönetmeni olan Albert Jerska ile aralarında bir diyalog geçer ve kısa bir süre sonra Jerska kendini asarak intihar eder. Oldukça üzgün olan Dreyman, Der Spiegel'de isimsiz bir makale yayınlamaya karar verir. Dreyman'ın makalesi, devleti ülkedeki yüksek intihar oranlarını gizlemekle suçluyor. Dreyman ve arkadaşları, dairesinin dinlenip dinlenmediğini belirlemek için bir kaçma girişiminde bulunduklarında, artık sempatik olan Wiesler, sınır muhafızlarını veya üstü Yarbay Anton Grubitz'i uyarmaz ve komplocular güvende olduklarına inanırlar. Dreyman daktilo çalar ve evinin zemininin altına saklar ama Sieland tarafından görülür.

Birkaç gün sonra, Dreyman'ın Doğu Alman yetkililerini kızdıran makalesi yayınlandı. Stasi bir kopyasını alır, ancak herhangi bir kayıtlı daktiloya bağlayamaz. Sieland tarafından reddedildiği için canı sıkılan Hempf, Grubitz'e onu tutuklamasını emreder. Stasi dairesini aradıklarında daktiloyu bulamasalar da, makalenin Dreyman'ın yazarlığını ifşa etmesi için şantaj yapılır. Wiesler'in günlük izleme raporlarında olağandışı bir şeyden bahsetmediğinden şüphelenen Grubitz, Sieland'ın takip sorgulamasını ona yaptırıyor. Wiesler, Sieland'ın daktilonun yerini göstermesini sağlar. Birbirinden karmaşık olayların anlatıldığı Başkalarının Hayatı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle 4K Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde sitemizde yer alan Almanya yapımı bu muhteşem filmi izlemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın