Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
16,632 İzlenme
Batı Yakasının Hikayesi
7.8 IMDB Puanı

Batı Yakasının Hikayesi

(West Side Story)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi 20th Century Studios
  • Film Süresi 2sa 36dk
Senaryo Tony Kushner, Arthur Laurents, William Shakespeare
2021 yılında vizyona giren West Side Story izle ya da Türkçe adıyla Batı Yakasının Hikayesi izle filmi Steven Spielberg yönetmenliğinde vizyona giren ABD yapımı romantik ve müzikal filmleri türünde yer alan bir filmdir. 1957 yılında yayınlanan ve filmle aynı isme sahip olan bir müzikalin beyaz perdeye aktarıldığı Batı Yakasının Hikayesi full izle filmini senaryosu ise Tony Kushner tarafından yazılmıştır. Arthur Laurents’in William Shakespeare’in Romeo ve Juliet eserinden esinlendiği bu hikayenin başrollerinde ise Ansel Elgort ve Rachel Zegler isimleri yer alırken, Ariana DeBose, David Alvarez, Mike Faist, Brian d'Arcy James, Corey Stoll gibi oyuncular ise yan rollerde yer almaktadır.

Çekimleri New York ve New Jersey’de yapılan ve 10 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek olan Batı Yakasının Hikayesi Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1950’li yılların başında New York’ta iki azılı suçlu çete grubu vardır. Bunlar Sharks ve ve Jets grubu olarak iki rakip çetedir ve aslen Porto Rikolu asıllı insanlardan oluşmaktadır. Tony isimli Jets çetesinin üyesi olan genç, bir spor salonunda gerçekleşen dansta, Shark'ın kız kardeşi Maria'ya aşık olur. Çift çete savaşı yüzünden birlikte olamayacaklarını bilseler de bu durum onları durdurmaya termez.

West Side Story izle filminde, iki çete bir savaşa hazırlanır ve Tony, Maria'ya olan aşkından dolayı bu çatışmayı durdurmaya çalışır. Bu süreçte, en iyi arkadaşı ve Jet lideri Riff, Maria'nın kardeşi Bernardo tarafından öldürülür. Tony’de karşılık vermek için öfkeyle Bernardo'yu öldürür ve daha sonra sevgilisinin erkek kardeşini öldürdüğü için hatasını anlar ve özür diler. Maria ise onu affetmek ister ama yaşadıkları bu kaos dolu şehri ve arkalarındaki anlamsız nefreti terk etmeleri gerektiğini söyler ve Tony’de bu teklife olumlu karşılık verir. Daha sonra çift Doc's Candy Store'da buluşup şehri terk etmek üzere bir otobüse binip gitmenin planını yaparlar.

Batı Yakasının Hikayesi altyazılı izle filminde Maria, Bernardo'nun nişanlısı Anita'dan Tony'ye onunla Doc's Candy Store'da buluşmak için biraz geç kalacağını söylemesini ister, ancak Anita Jetler tarafından hırpalandığında onlara öfkeyle Maria'nın öldüğünü, Chino tarafından öldürüldüğünü söyler. Doktor ise bu yalana kulak misafiri olur ve gönülsüzce ve üzüleceğini bilerek Tony'ye söyler. Tony daha sonra morali bozuk ve öfkeli bir şekilde Chino'yu öldürmek için harekete geçer. Ancak oyun alanında Maria ile karşılaşınca çok sevinir.

Bu sırada birbirlerine sarılan çift şehri terk etmek için planlarını harekete geçirmek üzereyken Chino ortaya çıkar ve elinde bir silahla içeri girerek Tony'yi vurur. Tony hayatta kalmak için çabalar ancak çok fazla kan kaybettiği için oracıkta ölür ve Maria’nın kahrolmasına neden olur. Polisler olay yerine geldiğinde ise hem Jets çetesi hem de Sharks çetesi Tony’nin cesedini dışarı çıkarmaya yardım eder. Müzikal filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken yapımlardan biri olan West Side Story izle ya da Batı Yakasının Hikayesi izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum