Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
14,168 İzlenme
Belfast
7.6 IMDB Puanı

Belfast

(Belfast)
Kategori
2021 yapımı en iyi dram filmleri arasında yer alan Belfast izle filmi siyah beyaz ekranlara gelen ve Kenneth Branagh tarafından senaryosu ve yönetmenliği yapılan dram ve komedi filmleri türünde yer alan İngiltere yapımı bir filmdir. Belfast full izle filminin oyuncu kadrosunda Caitríona Balfe, Judi Dench, Jamie Dornan, Ciarán Hinds, Colin Morgan, Jude Hill isimleri yer almaktadır. Büyük Buhran zamanında dönemin ortasında kalan genç bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı Belfast izle filmi 12 Kasım 2021 tarihinde gösterime girmiştir.

Dram filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken 2021 yapımı filmlerden biri olan Belfast Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 60’lı yılların sonunda doğru Kuzey İrlanda’da yaşayan 9 yaşındaki Buddy, geniş ailesi ile birlikte birbirlerine sıkı sıkı bağlı olan güzel bir ailenin parçasıdır. Buddy, ilk başlarda sıradan çocuklar gibi dışarıda vakit geçirip arkadaşları ile oyun oynamayı, evde film izlemeyi ve ailesi ile birlikte vakit geçirmeye bayılan bir çocuktur. Ancak işçi sınıfının getirdiği sıkıntılar ve ülkenin ekonomik olarak zorda olması, Buddy’nin de hayatını yavaş yavaş değiştirir.

Belfast altyazılı izle filminde ayrıca, İngiltere ve İrlanda arasında, Kuzey İrlanda’nın konumu konusunda yaşanan bazı çatışmalar vardı ve bu konuda Protestan ve Katolik olarak ikiye ayrılmış iki komşu ülke arasında anlaşmazlıklar devam etmektedir. Buddy'nin ailesi ise ülkede yaşanan yoğun şiddet olayları ve çıkan çatışmalar yüzünden kendilerini sokaklardan izole edip evlerine kapandıkları zaman gelecekleri hakkında karar verme aşamasına gelirler. Sonunda Buddy’nin ailesi çok sevdikleri ve yıllardır yaşadıkları şehirlerinden taşınmak zorunda kalırlar.

Ülkede yaşanan dini ve siyasi çatışmaların ortasında büyüyen Buddy, ülkenin ikiye bölünmesinden sonra Belfast’tan kurtulmak için mücadele edip yeni bir hayata başmalak konusunda adım atarlar. 2021 yapımı en iyi dram filmlerinden olan ve kadrosunda Oscar Ödüllü oyuncular bulunan Belfast izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi dram filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum