Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
5,482 İzlenme
Ben Efsaneyim
7.2 IMDB Puanı

Ben Efsaneyim

(I am Legend)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 1sa 41dk
Senaryo Mark Protosevich, Akiva Goldsman, Richard Matheson
2007 yılında vizyona giren ve gelmiş geçmiş en iyi zombi filmleri arasında yer alan I Am Legend izle yada Ben Efsaneyim izle filmi, yönetmenliğini Francis Lawrence’in yaptığı bir filmdir. ABD yapımı bilim kurgu, aksiyon ve gerilim filmleri türünde yer alan Ben Efsaneyim full izle filminin senaryosu ise Richard Matheson’ın filmle aynı adı taşıyan romanından uyarlanarak Akiva Goldsman ve Mark Protosevich ikilisi tarafından kaleme alınmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Will Smith ve Alice Braga isimleri yer almaktadır.

Gelmiş geçmiş en iyi zombi filmleri arasında yer alan Ben Efsaneyim Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, kanser tedavisi için geliştirilen bir virüsün dünyanın neredeyse tamamına bulaşmasından sonra insanlığın neredeyse tamamını yok etmiştir. Geriye kalanlar ise gündüzleri güneş ışınlarından zarar gören ve sadece geceleri dışarı çıkabilen zombilere dönüşmüştür. Bunun dışında ise durumdan etkilenmeyen birkaç kişi sağ kalmıştır.

Ölümcül virüsün insanlığı yok etmesinden üç yıl sonra, I am Legend izle filminde eskiden ABD Ordusunda görev yapan virolog Robert Neville, Manhattan'da köpeği ile beraber tek başına yaşamaktadır. Kendisi gibi virüsten etkilenmeyen insanların olup olmadığından habersiz bir şekilde her gün radyodan yayın yaparak iskelede sağ kalan insanları kendi belirlediği bir saatte beklemektedir. Neville aynı zamanda fareler üzerinde deneyler yaparak virüsün etkisini tersine çevirmeye çalışırken, kendisi ve köpeği için yiyecek ve malzeme arayaran günlerini geçirmektedir.

Ben Efsaneyim izle filminde tek dostu Samantha adlı köpeğiyle birlikte yalnızlığıyla başa çıkmak için düzenli olarak girdiği marketlerdeki bazı cansız mankenlerle sohbet eder. Geceleri ise zombilerden korunmak için barikatlarla çevrili evinde sessiz bir şekilde yaşamına devam eder. Ancak bir gün geyik avladığı sırada köpeği Sam ile kaçan geyiğin peşinden tenha bir binaya girerler ve burada geyiği yiyen zombilerle karşılaşır. Bir süre sonra Neville kendi kanını kullanarak bir tedavi geliştirir ve bunu denemek için bir zombiye tuzak kurarak onu yakalar. Ancak yakaladığı dişi zombinin peşinden onları takip eden erkek bir zombi peşlerine düşse de gün ışığı nedeniyle kurtulmayı başarır.

Bir gün sonra Ben Efsaneyim HD izle filminde Neville, her gün girdiği mağazadaki mankenin yerinin değiştiğini fark eder ve bunun üzerine zombilerin yakınlarda olduğunu öğrenir. Ancak cansız mankene yakınlaşırken kendi kurduğu tuzaklara benzeyen bir tuzağa yakalanır ve başını yere vurarak bir süre bilincini kaybeder. Kendine geldiğinde ise güneş batmak üzeredir ve karşı binadan çıkan bir zombi, yanındaki zombi köpekleri serbest bırakır ve enfekte köpeklerin saldırısına uğradığı sırada Sam yaralanır.

Sonunda köpekleri alt etmeyi başarsalar da eve döndüklerinde Neville, Sam’in enfekte olduğunu fark eder ve onu zombiye dönüşmeden öldürür. Ertesi gün tek dostu köpeğini kaybetmenin acısıyla iskelede arabasında beklerken kalabalık bir zombi grubu ona saldırır. Bu sırada yaptığı radyo yayınlarını duyan ve hala sağlıklı olan Anne ve Ethan isimli genç çocuk onu kurtarır ve evine götürürler. Kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında yer alan I Am Legend izle ya da Ben Efsaneyim izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla izleyen herkese iyi zombi filmleri dileriz.