Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
18,366 İzlenme
Benim Adım Sam
7.6 IMDB Puanı

Benim Adım Sam

(I am Sam)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Line Cinema
  • Film Süresi 2sa 12dk
Kategori
Yönetmen
Senaryo Kristine Johnson, Jessie Nelson
2001 yapımı I Am Sam izle filmi türkçe adıyla Benim Adım Sam izle filmi Jessie Nelson yönetmenliğinde vizyona giren ve Nelson ile Kristine Johnson ikilisi tarafından senaryosu ortaklaşa kaleme alınan ABD yapımı dram filmleri türünde yer alan muhteşem bir filmdir. Zihinsel engelli bir baba olan ve çok sevdiği kızını bu şekilde yetiştirmeye çalışan adamın hikayesinin anlatıldığı Benim Adım Sam izle filminin oyuncu kadrosunda ise Sean Penn, Dakota Fanning, Michelle Pfeiffer, Dianne Wiest, Loretta Devine, Richard Schiff, Laura Dern gibi oyuncular yer almaktadır.

Benim Adım Sam türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Sam Dawson isimli zihinsel engelli bir adam bir kahve zinciri dükkanında garson olarak çalışmaktadır. Sam’in aynı zamanda, çok sevdiği The Beatles grubunun bir şarkısı olan Lucy in the Sky with Diamonds isimli şarkıdan adını alan Lucy Diamond Dawson adında bir kızı vardır. Annesi, Sam'in cinsel ilişkiye girdiği evsiz bir kadın olan Lucy, annesi tarafından terk edilmesinin ardından, Sam ile uyumlu ve onun zihinsel engelini destekleyici bir arkadaş olmuştur. Sam'in çalıştığı zamanlarda Lucy'ye bakan nazik bir komşusu olan Annie ile de iyi geçinmektedirler.

Sam, küçük yaşta olgunlaşan Lucy için kalbinde sevgi dolu bir yer sağlasa da, kısa sürede onun zihinsel engelini aşmaya başlar. Lucy’nin arkadaşları ise zihinsel engelli bir babaya sahip olduğu için onunla dalga geçer ve Lucy’de babasından daha gelişmiş olduğunu kabul edemeyecek kadar utanmaktadır. Bir süre sonra Sam, Lucy’nin velayetini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalır ve arkadaşlarından tavsiye alır. Bu arada işine kendini kaptırması ve oğlunu ihmal etmesi ve onun da en az Sam kadar özürlü olduğunu ortaya çıkaran bir avukat olan Rita Harrison'ı tutar.

Rita, Sam'in davasını ücretsiz olarak üstlenmeyi kabul eder ve Sam'in haklarını güvence altına almak için çalışırken, Sam, Rita'nın kendi hayatını yeniden görmesine yardımcı olur. Aynı zaman da bu durum, onu çapkın kocasından ayrılmaya ve oğluyla arasındaki ilişkisini düzeltme konusunda yardımcı olur. Duruşmada günü geldiğinde ise Sam göz yaşlarına hakim olamaz ve Lucy, Randy Carpenter ile birlikte koruyucu bir aileye verilir. Ancak Sam'i kaçmasına yardım etmesi için ikna eder ve geceleri evine gitmek için sürekli kaçar. Bir süre sonra koruyucu aile Lucy’yi Sam'e geri göndermeye karar verirler.

Randy, yargıca Sam'in Lucy için daha iyi ebeveyn olduğunu söyleyeceğini söyler. Buna karşılık Sam, Randy'ye Lucy'yi yetiştirmesine yardım edip etmeyeceğini sorar, çünkü bir anne figürüne ihtiyacı olduğunu düşünür. Dram filmleri severlerin ölmeden önce izlemesi gereken filmlerden biri olan I am Sam izle filmi ya da Benim Adım Sam izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan En iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi dram filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum