Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
1,084 İzlenme
Benim Adım Yara
5.6 IMDB Puanı

Benim Adım Yara

(Yara)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 1sa 36dk
2021 yapımı Netflix filmleri arasında yer alan Yara izle filmi yada türkçe adıyla Benim Adım Yara izle filmi Marco Tullio Giordana yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Küçük bir kız çocuğunun ölümünün arkasındaki sır perdesinin hikayesini ele alan Benim Adım Yara full izle filminin senaryosu Graziano Diana tarafından kaleme alınmıştır. İtalya yapımı Suç, gerilim ve dram filmleri türünde yer alan Yara filminin oyuncu kadrosunda ise Chiara Bono, Roberto Zibetti, Isabella Ragonese, Sandra Toffolatti, Mario Pirrello, Alessio Boni, Thomas Trabacchi, Aiman Machhour, Lorenzo Acquaviva, Donatella Bartoli, Andrea Bruschi gibi oyuncular yer almaktadır.

Suç ve gerilim filmleri severlerin vakit geçirmek için iyi bir seçeneği olabilecek bir film olan Benim Adım Yara türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, ilk olarak 2011 yılında bir adamın 3 ay önce kaybolan Yara Gambirasio’nun çürümekte olan cesedini bulması ile başlıyor. Yara, kaybolmadan önce beden eğitimi dersine gittikten sonra bir daha eve dönmemiştir. Olayı üstlenen savcı Letizia Ruggeri ise davayı her ne kadar titizlikle araştırsa da 3 ay boyunca bir ipucu yakalayamamıştır. Cesedin bulunmasından sonra adli tıptan gelen sonuçlarda bir erkek DNA’su bulunur. Ancak İtalya’da DNA veritabanı olmadığı için kim olduğunu bulmak işleri daha da zorlaştırır. Letizia ise Yara ile akrabaları ve ailesi dahil olmak üzere temasta bulunduğu bütün çevresinden DNA’lar toplayarak kendi veritabanını oluşturmak ister ancak bu işin bedeli yüksek miktarlarda olduğu için hem devlet yetkilerinden hemde medyadan tepki alır.

Benim Adım Yara izle filminde daha sonra Adli Tıp doktoru, Letizia’ya buldukları DNA’nın renkli gözlü bir Hint-Avrupalı bir adama ait olabileceğini söyler. Diğer tarafta ise olay medyada yer almaya başlayınca belli başlı sivil toplum örgütleri gönüllü olarak DNA örnekleri toplamaya başlar. Aradan bir yıl geçtikten sonra ise adli tıp polisi düşük bir ihtimalli olan bir DNA eşleşmesi bulur ve Damiano Guerinoni isimli bir adamın zanlıyla akraba olabileceği bildirilir. Bunun üzerinde Letizia, Guerinoni’nin kardeşlerinden DNA örnekleri alır ancak bu örneklerde sonuç vermez. Daha sonra doktor Crivelli ise babalarının olabileceğini düşünerek Giuseppe Guerinoni’den DNA almak isterler ve bu kimliği belirsiz DNA örneğinin Guiseppe’nin evlilik dışı doğan çocuğu olma ihtimali üzerinde durulur. Giuseppe ise 15 yıl önce öldüğü için Letizia onun eşini sorgular ve eski ehliyetinden aldıkları DNA sonucunda zanlının onun başka bir kadından olan oğlu olduğuna kesin olarak emin olurlar. Letizia daha sonra Guiseppe’nin çalıştığı bölgelerdeki kadınlardan DNA örneği alabilmek için çalışma başlatır ancak medya ve bölge halkı bu durumdan rahatsız olmaya başlarsa da toplanan örnekler başarısızlıkla sonuçlanır.

Takvim yaprakları 2013 yılını gösterdiğinde ise bir hükümet görevlisi Letizia’nın soruşturması hakkında soruşturma açarak davadan alınmasını talep eder ve bunun üzerine Letizia üzerindeki baskılar artmaya başlar. Ancak Letizia, profesör Previdere’nin ona yardım etmesi ile bu baskılara boyun eğmez. Previdere’nin yönlendirmesiyle Grignani ile tanıştıktan sonra DNA hakkında daha derin araştırmalara girerler ve zanlının bu DNA’da bulunan bir geni babası yerine annesinden aldığı sonucuna varırlar ve tüm oklar daha önce sorguladığı Esther Arzuffi’yi gösterir. Benim Adım Yara izle filminde tekrar önceden sorguladıkları aileye geri dönerler ve Ester’in yurt dışında yaşayan oğlu hariç diğer ikizlerinden biri olan Massimo ile DNA örnekleri uyuşur ve cinayeti onun işlediği sonucuna varırlar. Massimo, 41 yaşında olan ve geçimini marangozlukla sağlayan bir adamdır ve adli tıptaki doktorlar Yara’nın vücudunda kireç ve kıyafetlerinde demir parçaları bulurlar. Bu ipuçları da Massimo’yu kesin olarak katil yapacak delil konusunda yeterlilik sağlamaktadır.

Kısa bir süre içinde Massimo, Yara’yı öldürme suçunda yakalanır ve tutuklanır. Massimo ise Yara’yı öldürmediğini iddia ederek avukatı ile birlikte iyi bir savunma yapar ancak kanıtlar onu suçlamaya yeterlidir ve karısı da olayın gerçekleştiği tarihte Massimo’nun evde olmadığını teyid eder. Aradan yıllar geçer ancak Massimo hiç bir zaman Yara’yı öldürdüğünü kabul etmez ve sır perdesini hep açık bırakır. Dram ve suç filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz filmlerden biri olan 2021 yapımı Yara, Benim Adım Yara izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın