Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
5,327 İzlenme
Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi
7.8 IMDB Puanı

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

(The Curious Case of Benjamin Button)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 46dk
Yönetmen
Senaryo Eric Roth, Robin Swicord, F. Scott Fitzgerald
The Curious Case of Benjamin Button izle ya da Türkçe adıyla Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi izle filmi David Fincher yönetmenliğinde 2008 yılında vizyona girmiştir. ABD yapımı fantastik, romantik ve dram filmleri türündeki Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi full izle filmi 124 adaylık, 66 farklı ödül ve 3 Oscar Ödülü kazanarak önemli bir başarı yakalamıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson, Mahershala Ali, Julia Ormond, Jason Flemyng, Elias Koteas, Tilda Swinton isimleri yer almaktadır.

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Daisy Fuller bir hastanede ölmek üzere iken kızı Caroline’a 1918 yılında gerçekleşen bir anısını anlatmaktadır. Bir tren istasyonunun açılışında saatin geriye doğru çalışması halkı şaşkına çevirir. Saati yapan mimar ise oğlu dahil 1. Dünya Savaşı sırasında ölen çocukların anısına bu şekilde bir anıt yaptığını açıklar. Daha sonra Daisy, kızı Caroline’dan Benjamin Button’ın günlüğünü sesli bir şekilde okumasını ister ve Caroline günlüğü okumaya başlar.

11 Kasım 1918 Caroline isimli bir kadın hasta ve yaşlı görünen bir çocuk dünyaya getirir ve doğum sırasında hayatını kaybeder. Bebeğin babası Thomas ise bebeği bir huzurevinin kapısına bırakır. Huzurevinde yaşayan Queenie ve Tizzy bebeği bulur ve kendi çocukları gibi ona bakmaya karar verirken adını da Benjamin koyarlar. Birkaç yıl sonra Benjamin yürümeye başlar ancak koltuk değnekleri kullanır. Bir kaç yıl sonra da Benjamin yedi yaşında olan büyük annesi Daisy ile huzurevinde tanışır ve onunla arkadaş olurlar. Bir kaç yıl sonra ise babası Thomas ile tanışır ancak ona bunu açıklamaz. Bir süre sonra ise iş için şehirden ayrılmak zorunda kalır.

Benjamin Button Altyazılı izle ABD donanmasına katılmadan önce bir bakanın kızı Elizabeth ile ilişkisi vardır. Donanmada ise savaş sırasında Benjamin’in olduğu gemi çarpışır ve gemi batar ancak ertesi gün kurtarma gemileri tarafından bulunur ve kurtarılır. Bir kaç yıl sonra Benjamin büyüdüğü New Orleans’a geri döner ve Daisy ile buluşur ancak ilişkilerinin yürümeyeceğini anlayınca ondan uzaklaşır. Daha sonra babasından miras kalan fabrikanın başına geçer. Aradan geçen yılların ardından Daisy ile tekrar bir araya gelirler ve Daisy, Benjamin’in genç görünüşüne hayran kalır ancak geçirdiği kazadan sonra ondan uzak durmasını ister.

Bir kaç yıl sonra Daisy, New Orleans’a geri döndüğünde Benjamin ile aynı yaşta olduğunu fark edince yeni bir ilişkiye başlarlar. Ancak hayatları ve yaşları birbirlerinin tersi istikametinde gitmektedir. Oldukça ilginç bir senaryosu olan Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde donmadan keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum