Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

15,187 İzlenme
Black Swan
8.0 IMDB Puanı

Black Swan

(Siyah Kuğu)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Fox Searchlight Pictures
  • Film Süresi 1sa 48dk
Senaryo Mark Heyman, Andres Heinz, John McLaughlin
Dram ve gerilim filmleri severlerin kaçırmaması gereken filmlerden biri olan Siyah Kuğu izle ya da orijinal adıyla Black Swan izle filmi Darren Aronofsky yönetmenliğinde 2010 yılında vizyona girmiştir. Aynı zamanda psikolojik korku filmleri türünde yer alan Black Swan full izle filminin senaryosu Andres Heinz tarafından Mark Heyman’a ait bir hikayeden esinlenerek yazılmıştır. 229 ödülde adaylığı olan ve 1 Oscar Ödülü ile toplamda 86 farklı ödül kazanan Siyah Kuğu izle filminin başrollerinde ise Natalie Portman, Vincent Cassel, Mila Kunis, Barbara Hershey, Winona Ryder gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

Black Swan Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Çaykovski’nin Kuğu Gölü için hazırlanan Nina isimli balerin annesi Erica ile birlikte yaşamaktadır. Ekibin lideri Beth isimli balerin işi bıraktıktan sonra Beyaz Kuğu ve Siyah Kuğu için rolleri için yeni bir balerin seçmeleri düzenleyen organizasyonda ise Nina seçmelere girer ve Beyaz Kuğu rolünde başarılı olurken Siyah Kuğu rolünde pek becerikli olduğu söylenemez. Rolü alamayan Nina, jürideki Thomas’a tekrar düşünmesi için baskı yapar ve onu ofisinde aninde öperek kaçar. Oyun için baş karakterlerin listesi asıldığında ise seçildiğini gören Nina, kutlama için yapılan bir etkinlikte Beth tarafından rol için Thomas’la yatmakla suçlanır. Bir gün sonra ise Beth’e araba çarptığı haberi gelir ve bacakları kırılan Beth mesleğe tamamen veda etmek zorunda kalır.

Eğitimler devam ettiği sırada ekibe yeni katılan Lily oldukça başarılı bir balerindir ve Nina onu sürekli gözlemler ancak akşam eve gittiğinde halüsinasyonlar görmeye başlar ve kendine geldiğinde sırtında kesikler olduğunu fark eder. Siyah Kuğu Türkçe Dublaj izle filminde ertesi gece ise annesinin izin vermemesine rağmen Nina, Lily ile bir şeyler içmek için dışarı çıkar ve o gece Nina ilk defa uyuşturucu kullanır. Eve döndüklerinde ise Nina ve Lily ilişkiye girer. Sabah uyandığında ise yalnızdır ve odası hala kilitlidir. Ayrıca provayıda kaçırmıştır. Salona gittiğinde kendi rolünde Lily’yi görünce Nina şaşkına döner ve yaşadıklarının hayal mi gerçek mi olduğuna karar veremez. Gördüğü hayaller artmaya başladıkça vücudundaki yaralarda artmaya başlar Nina evdeki problemler yüzünden gösteriyi de kaçırır ve yerine Lily çıkar ancak Nina geri geldiğinde rolünü geri alır.

Gösteri devam ettiği sırada Nina yine hayal görmeye başlar ve gösteride aksaklıklar olunca Thomas çıldırır ve sonrasında onu rolden alıp Lily’yi sahneye yollar. Daha sonra Lily bir anda Nina’ya dönüşür ve kavga ettikleri sırada Nina aynadaki yansımasını öldürür ve vücut tekrar Lily’ye dönüşür. Sonrasında sahneye döner ve oyunu başarıyla sergiler. Daha sonra Lily tekrar gelir ve birbirlerinden özür dilerler. Nina olaylara şaşırdığı sırada Lily onun yaralı olduğunu görünce yardım etmek ister. Kendini yaralı olarak gören Nina kendini bıçakladığını anlar. Black Swan izle ya da Siyah Kuğu izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan tek part halinde sitemizden keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

19 yorum