Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,810 Görüntülenme
Blade 1
7.1 IMDB Puanı

Blade 1

(Bıçağın İki Yüzü)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Amen Ra Films
  • Film Süresi 2sa
Blade 1 izle, Bıçağın İki Yüzü izle filmi 1998 yılında Stephen Norrington yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu David S. Goyer’e ait olan ABD yapımı bilim kurgu ve korku filmleri türündeki Blade 1 izle filmi Marvel çizgi romanlarından uyarlamadır. 4 ödül ve 7 adaylığı bulunan filmin oyuncu kadrosunda ise Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson, N'Bushe Wright gibi isimler yer almaktadır.

Blade 1 Türkçe Dublaj izle filmin konusu ise şöyle, henüz annesi Blade’e hamile iken vampirlerin saldırısına uğrar ve annesi erken doğum yapmak zorunda kalmıştır ve doğum sırasında ölmüştür. Aradan geçen 30 yılın ardından Blade vampirlerin zarar veremediği bir insan vampir melezi olduğu ortaya çıkar. Bir gün Deacon Frost isimli bir vampirin sahip olduğu bara baskın yaparak içerdeki bütün vampirlerle çatışır. Polis olay yerine geldiğinde ise vampirlerden birini hastaneye götürür ancak hastaneye götürülen vampir bir doktoru öldürerek başka bir doktorun kanını içerek beslenir. Blade, vampirin yaraladığı Karen’i Abraham Whistler’ın yerine götürerek tedavi edilmesine yardımcı olur.

Burada tedavisinden sonra Karen’a bir vampir tarafından ısırıldığı için artık işaretlendiğini, bu yüzden şehri terk etmesi gerektiğini ve kendilerinin de vampirlerin zayıflıklarından yararlanarak onlarla mücadele edebilmek için kendi geliştirdikleri silahlarla savaştıklarını söylerler. Frost ise vampir konseyi tarafından insanlarla vampirler arasında bir savaşı kışkırtmaya çalıştığı için uyarılır ve kendisinin safkan bir vampir olmadığı için diğer vampirlerden aşağıda görülür. Ancak Frost konseydeki büyük vampirlerden birini öldürür ve diğerlerinden yetkilerini de alarak kontrolü eline geçirir.

Daha sonra Karen evine döner ve burada vampirlerle iş birliği yapan bir polis tarafından saldırıya uğrar. Blade ise Kriger’ı yakalar ve ondan bazı bilgiler alarak bir arşive ulaşmak için onu kullanır. Karen ise bu arada vampirler tarafından ısırılarak enfekte olanları iyileştirmeyi başaran bir aşı geliştirir. Blade 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitesinde sitemizden keyifle izleyen herkese iyi vampir filmleri dileriz.
Serinin diğer filmleri 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın