Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

1,525 İzlenme
Blade 2
6.7 IMDB Puanı

Blade 2

(Blade II)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Line Cinema
  • Film Süresi 1sa 57dk
Senaryo Marv Wolfman, Gene Colan, David S. Goyer
Guillermo del Toro yönetmenliğinde 2002 yılında vizyona giren Blade serisinin ikinci filmi Blade 2 izle ABD yapımı korku ve bilim kurgu türündeki süper kahraman ve vampir temalı bir filmdir. Senaryosu David S. Goyer tarafından yazılan Blade 2 türkçe dublaj izle filmi aynı zamanda 6 ödül ve 8 adaylık ile önemli bir başarıya imza atmıştır. Blade 2 türkçe dublaj izle filminin oyuncu kadrosunda ise Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Ron Perlman, Leonor Varela gibi isimler yer almaktadır.

Blade 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Blade ilk filmde öldürülen ya da öldürüldüğünü düşündüğü yakın dostu Whistler’ın ölmediğini öğrenir ve onu iki yıl bir aramanın ardından Prag’da bulur ve kurtarır. Whistler iyileştikten ve kendinde geldikten sonra Blade’in yeni asistanı ve teknisyeni Scud ile tanışır. Ancak dünya değişmiştir ve insanlar bu vampir dönüşümlerini salgın olarak nitelendirmektedir. Bir süre sonra özellikle vampirleri de avlayan yeni bir tür ortaya çıkar. Vampir klanının lideri Damaskinos ise bu yeni türlerin ilki olan Nomak’i yakalamak için Blade ile iş birliği yapar ve onu kızı Nyssa’nın da içinde olduğu ekiple birlikte çalışması için ikna eder.

Daha sonra Blade 2 izle ve ekip bir gece kulübüne gider ve burada yeni türün gelebileceği ihtimaline karşı onları beklerler. Bir süre sonra düşündükleri gibi olur ve Nomak ile dönüştürdüğü yeni tür vampirler ortaya çıkar ve büyük bir çatışma başlar. En sonunda Nomak ile Blade karşı karşıya gelir ve Nomak, Blade’i kendi ekibine ve davasına katılması konusunda ikna etmeye çalışsada sonuç ikilinin yeniden kavga etmesi ile sonuçlanır. Sonrasında Nomak ve diğerleri kaçarlar ancak Whistler onların yuvasını bulmuştur ve ekip peşlerinden giderek bir baskın yapar. Ancak büyük bir tuzağa düşen ekipten bazıları ölür ve Blade yakalanır.

Blade uyandığında ise her şeyin Damaskinos’un bir oyunu ve onun planı olduğunu öğrenir. Damaskinos’un amacı yeni bir tür vampir üretip hem gün ışığına karşı bağışıklık kazanmak hemde yaşam sürelerini uzatıp ölümsüz olabilmektir. Ancak işler planlandığı gitmez ve Nyssa, Nomak’in kardeşi olduğunu öğrenir. Nomak ise babasından intikam almak için tesisi basar ve çıkan çatışmada babası dahil herkesi öldürür ve sonunda Blade ile kapışır. Blade serisi ikinci filmi Blade 2 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle dil seçenekleri ile kesintisiz olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyebilirsiniz.
Serinin diğer filmleri 2