Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
6,141 İzlenme
Çelik Adam
7.0 IMDB Puanı

Çelik Adam

(Man of Steel)
2013 yılında vizyona giren Man of Steel izle ya da Türkçe adıyla Çelik Adam izle filmi, yönetmenliğini Zack Snyder’in yaptığı ABD yapımı bir süper kahraman filmidir. DC evreninin en sevilen ve en güçlü karakterlerinden biri olan Superman için yapılan bir film olan Man of Steel full izle filmi, yeni Superman filmlerinin ilk filmi olarak serinin yeniden başlatma filmidir. Çelik Adam full izle filminin senaryosu David S. Goyer tarafından kaleme alınmıştır. Bu yeni Superman filminin oyuncu kadrosunda ise Henry Cavill, Amy Adams, Michael Shannon, Kevin Costner, Diane Lane, Laurence Fishburne, Antje Traue, Ayelet Zurer, Christopher Meloni, Russell Crowe gibi oyuncular yer almaktadır.

Man of Steel Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Kripton gezegeni, gezegen çekirdeğinin madencilik nedeniyle zayıflamasıyla istikrarsız bir gezegene dönmüştür. Gezegen’in sonu yaklaşırken, patlamadan hemen önce, Kripton'un yüksek konsey başdanışmanı Jor-El, yüzyıllar sonra doğal yollarla doğan ilk Kriptonlu çocuğu olan oğlu Kal-El'e genetik kodeksini aşılar. Jor-El, bir ayaklanma sırasında General Zod tarafından öldürülmeden önce Kal-El'i bir uzay aracıyla onu Dünya'ya göndermeyi başarır.

Kal-El ise uzay aracıyla Amerika’nın Kansas şehrine iner ve burada Jonathan ve Martha Kent isimli çift tarafından evlat edinilerek Clark adını alır. Clark büyüdükçe insanüstü güçleri olduğunu keşfetmeye başlar ve Jonathan'ın onu saklaması için teşvik eder. Ayrıca Jonathan hayatını kaybettiği bir kasırga sırasında Clark'ın yardımını reddeder. Jonathan'ın ölümü üzerine suçluluk duyan Clark, hayatta bir amaç aramak için çeşitli takma adlar kullanarak dünyayı dolaşmaya başlar.

Superman Çelik Adam Türkçe Dublaj izle filminde Daily Planet muhabiri Lois Lane, Kanada Kuzey Kutbu'nda bir uzay gemisini keşfini araştırmak için bir göreve gider. Clark ise gemiye işçi kılığında girer ve babası Jor-El'den sonra modellenen yapay zekasından Clark'ın insanlara rehberlik etmek için Dünya'ya gönderildiğini öğrenir. Lois, Clark'ı takip ederken yanlışlıkla geminin güvenlik sistemini tetikler ve güçlerini Lois'i savunmasından kurtarmak için kullanır. Bu sırada geminin yapay zekası tarafından bir üniforma giyer ve uçuş yeteneklerini test etmeye başlar.

Lois ise burada gördükleriyle ilgili konularda Perry White'ı ikna edemez ve olayla ilgili bir makale yayınlamak ve Clark'ı ifşa etmek için onu takip etmeye başlar. Ancak Lois, Jonathan Kent'in fedakarlığını öğrenince bu işin peşini bırakır ve Clark'ın kimliğini güvende tutar. Ancak Dünya’da yaşanan bazı olaylardan sonra Perry'nin şüpheleri artmaya başlar.

Diğer tarafta ise Zod ve ekibi, Kripton'a karşı yaptıklarından sonra hanetten hapsedildikleri Phantom Zone'dan kaçmayı başarırlar. Daha sonra Kripton karakollarından kurtarılan birkaç terraforming cihazına sahip olan ve yeni bir Kripton'a dönüştürmek için Dünya'ya gelirler. Bu sırada Clark ve Lois'in yakalanmasından sonra Zod'un bilim subayı Jax-Ur , Zod'un genetik saflık ideallerine dayalı bir toplum inşa edecek Kriptonlu koloniciler yaratmak için Clark'ın genlerini çıkarır. Gemiyi ele geçirmek için Jor-El AI'i kullanan Clark ve Lois kaçmayı başarır ve ABD ordusunu Zod'un planı konusunda uyarır.

Zod, şehre zarar veren ve insanlığı riske atan en güçlü terraforming cihazı World Engine'i kullanmaya başlar ve bu sırada Clark’a Superman adı verilir. ABD ordusu ise bir intihar görevi başlatır ve bu sayede Clark terraformingi yok ederek Zod'u ve adamlarını Hayalet Bölge'ye gönderir. Zod ise bunun üzerine intikam almak için Dünya'yı yok etmeye yemin eder. Yeni Superman filmi Superman - Man of Steel izle ya da Çelik Adam izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1