Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
1,209 İzlenme
Cennet Sineması
8.5 IMDB Puanı

Cennet Sineması

(Nuovo Cinema Paradiso)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Cristaldifilm
  • Film Süresi 2sa 35dk
Senaryo Giuseppe Tornatore, Vanna Paoli, Richard Epcar
Oscar ödüllü Cennet Sineması izle filmi İtalyan yapımı olup orijinal adı Nuovo Cinema Paradiso izle (Cinema Paradiso) olan film Giuseppe Tornatore yönetmenliğinde ve aynı zamanda senaryosu da Tornatore’nin yazdığı 1988 yapımı bir dram filmidir. IMDb Top 250 filmleri listesinde 50. sırada yer alan ve birçok ödül kazanan Cennet Sineması full hd izle filminin oyuncu kadrosunda ise Jacques Perrin, Philippe Noiret, Leopoldo Trieste, Marco Leonardi, Agnese Nano, Salvatore Cascio gibi oyuncular yer almaktadır.

Kült filmler arasında yer alan ve ünlü bir yönetmen olan Salvatore Di Vita’nın doğduğu kasabaya geri dönmesiyle başlayan olayların beyaz perdeye aktarıldığı Cennet Sineması Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bir akşam eve döndüğünde Alfredo’nun öldüğünü öğrenir ve kız arkadaşının sorması üzerine anıları canlanır. Henüz sekiz yaşındayken babasını İkinci Dünya Savaşı’nda kaybeden Salvatore küçük yaşlarda film sektörüne ilgi duymaya başlar ve sürekli Cinema Paradiso isimli sinema salonuna gider. Alfredo ise o salonda çalışan ve Salvatore’nin kabinde filmleri izlemesine izin veren adamdır ve kısa bir süre içinde onla dost olurlar.

Cinema Paradiso’da bazı filmlerde bulunan sahnelerden dolayı bir kilise salonu uyarır ve o sahnelerin filmlerden çıkarılmasını ister. Sahnelerin bulunduğu kayıtlar toplanır ve Alfredo bu dönemde Salvatore’a cihazların nasıl çalıştığını öğretir. Bir gün Alfredo yeni çıkan bir filmi oynattığı sırada sinemada yangın çıkar ve Salvatore, Alfredo’nun hayatını kurtarır ancak Alfredo patlamadan sonra kör kalır. Kasabadaki bir adam sinemayı yeniden inşa eder ve Alfredo kör olduğu için ve makineleri çalıştırmayı bir tek Salvatore bildiği için işe alınır ve artık Cennet Sineması izle yeni makinisti olur.

Aradan yıllar geçer ve Salvatore hem okul hemde Cennet Sineması izle filmindeki işine devam ederken Alfredo ile dostlukları da devam etmektedir. Boş zamanlarında ise basit bir el kamerası ile Alfredo’dan aldığı taktiklerle kısa metrajlı filmler çeker. Aynı zamanda kasabadaki Elena isimli kızla tanışır ve birbirlerine aşık olurlar ancak Elena’nın babasının izin vermemesi nedeniyle ondan uzaklaşmak zorunda kalır. Daha sonra askere gider ve askerde yazdığı mektuplar Elena’ya ulaşmaz. Askerden döndükten sonrada kasabayı terk ederek hayallerinin peşinden gider.

Salvatore, Alfredo’nun ölümünden sonra ona karşı son görevini yapmak üzere kasabaya geri döner ve döndüğünde kasabayı terk etme kararının ne kadar doğru olduğundan bir kez daha emin olur. Cenazede ise çoğu insan ona tanıdık gelmektedir ve Alfredo’nun ona bıraktığı film makarasını alarak parçaları birleştirerek onunla olan anılarını tekrar izler. Gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri olan Cinema Paradiso izle yani Cennet Sineması izle filmi Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede donmadan sitemizden keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın