Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
8,140 İzlenme
Cesur Yürek
8.3 IMDB Puanı

Cesur Yürek

(Braveheart)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Icon Entertainment International
  • Film Süresi 2sa 58dk
Yönetmen
Senaryo Randall Wallace
Kült filmler arasında yer alan Braveheart izle ya da Türkçe adıyla Cesur Yürek izle filmi 5 Oscar ödülü, 29 adaylık ve 26 farklı ödül kazanmıştır. IMDb Top 250 filmleri listesinde 84. sırada bulunan Cesur Yürek full izle filmi Mel Gibson yönetmenliğinde 1995 yılında vizyona girmiştir. ABD yapımı tarihi ve savaş filmleri arasında yer alan Braveheart filminin senaryosu Randall Wallace tarafından yazılmıştır. Kesinlikle izlemeniz gereken kült filmler ve savaş filmleri arasında yer alan Braveheart filminin oyuncu kadrosunda ise Mel Gibson, Sophie Marceau, Patrick McGoohan, Catherine McCormack gibi oyuncular yer almaktadır.

Cesur Yürek Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, 13. yüzyılda Kral Edward, İskoçya Kralı’nın ölümünden sonra İskoçya’ya saldırır ve işgal eder. William Wallace isimli genç çocuk ise ailesinin savaşta ölümlerine ve meydanlarda bazı idamlara şahit olur. Aradan geçen yılların ardından William Avrupa’dan döner ancak Kral Edward kendi yandaşlarına İskoçya’nın bazı bölgelerini vermiştir. Bir süre sonra Wallace memleketini terk etmeden önce tanıdığı Murron ile gizli bir evlilik yapar. İşgalcilerin baskısı devam ettiği sürede Murron’a tecavüz girişimi olur ancak Wallace onu tecavüzden kurtarsa da yakalanmasına engel olamaz ve Murron idam edilir.

Wallace intikam ateşiyle tutuşmaktadır ve intikamını alabilmek için kendi grubunu savaşa gönderir ve isyan başlamasına ön ayak olur. Kral’ın oğlu Prens Edward’ı önce Fransa ile ittifaklarını güçlendirmesi sonra da William Wallace’ı yakalaması için görevlendirir. Wallace’ın isyanı büyür ve her bölgeden ona katılan gönüllüler olur. Artık bir orduya sahip olan Wallace bir grup askeri ve İngiliz komutanın kafasını keser ve gövde gösterisi yapar. Komutanın kafasını Kral’a yeğeni ile birlikte gönderir. Prens Edward ise takviye göndermez ve Wallace’ın bazı köyleri yağmalanmasına göz yumar. Wallace daha sonra Edward’a boyun eğen bazı lordlardan yardım ister. Edward ise gelinini Wallace ile anlaşabilmesi ve onunla arabuluculuk yapması için gönderir.

Fransa kökenli Isabella ise Wallace ile görüşmeye gelir ancak Isabella ona aşık olur. Wallace ise onu yaklaşmakta olan savaşla ilgili uyarır ve geri dönüp Robert’ı uyarmasını ve topraklarına sahip çıkmasını ister. İngiliz ordusunun başına geçip Wallace’a karşı orduyu yöneten Kral Edward ise Wallace’ın ordusundan bazı lordlara para ve toprak teklif ederek Wallace’ın ordusunu böler. Daha sonra Robert’ın da Edward ile birlikte savaştığını öğrenince Wallace ihanete uğrar ve morali bozulur. Daha sonra ihanet edenleri bulur ve öldürür. İsabella’nın da yardımıyla artık İngilizlere karşı gerilla savaşı vermektedir. Braveheart izle ya da Cesur Yürek izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum