Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

1,299 İzlenme
Cinderella Man
8.0 IMDB Puanı

Cinderella Man

(Cinderella Man)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 2sa 24dk
Yönetmen
Senaryo Cliff Hollingsworth, Akiva Goldsman
2005 yılında vizyona giren ve 3 Oscar adaylığı ile toplamda 36 adaylık ve 15 ödül kazanan Cinderella Man izle filminin yönetmenliğini Ron Howard yapmıştır. ABD yapımı biyografi ve dram filmleri kategorisindeki Cinderella Man full izle filmi eski Dünya Boks Şampiyonu James J. Braddock’un hayat hikayesinden esinlenerek beyaz perdeye aktarılmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Russell Crowe, Renée Zellweger, Paul Giamatti, Craig Bierko, Paddy Considine gibi oyuncular yer almaktadır.

Yaşanmış bir hikayeden esinlenen Cinderella Man Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Braddock isimli boksör bir dövüş esnasında bileği kırılınca boksu erken bırakmak zorunda kalır. Karısı Mae ise boksu her ne kadar bırakmış olmasına sevinse de kocası işsiz kalınca ona yük olmaya başlamıştır. Braddock ise boks olmayınca gelirinden de olur ve çalıştığı ufak tefek işlerde yeterli parayı kazanamaz. Ülkede büyük bir kriz devam ederken Braddock ailesini geçindirebilmek için elinden geleni yapmaya çalışır ancak genelde günlük işler bulabildiği için her gün para kazanamaz.

Cinderella Man Altyazılı izle filminde daha sonra Braddock’un menajeri ve aynı zamanda yakın arkadaşı olan Joe Gould ona son anda başka bir boksörün iptal olması ile ona bir geceliğine para kazanması için bir dövüşe çıkarma şansı verir. Ancak bu dövüş Dünya’nın en iyi dövüşçülerinden biri olan Corn Griffin’e karşı olacaktır. Dövüş başladığında ise Braddock kırık eli ili rakibini nakavt etmeyi başarır herkesi şaşkına çevirir. Braddock sağ elinin kırık olması sebebi ile sol elini daha iyi kullanmaya başlar ve karısı Mae’nin itirazlarına rağmen ringe geri döner ve ringte kazanmaya devam eder.

Braddock daha sonra kazandığı para ile işsiz olduğu dönemde devletin kendisine verdiği parayı geri öder. Onun bu hikayesi ise bir yazar tarafından kendisine Cinderella Man izle lakabının takılmasına neden olur ve büyük krizdeki Amerikan halkının da umutlarının yeşermesine sebep olan bir hikayeye devam eder. Rakiplerini birer birer yendikten sonra Braddock Baer ile ünvan maçına çıkacaktır. Ancak Mae, Baer’in daha önce ringte iki boksörün ölümüne sebep olduğu için bu maçtan endişelenir.

Baer ile olan maçından önceki röportajlarda Baer, kocasının da ringte öleceği ile ilgili Mae ile dalga geçer. Ancak Braddock maç başladığında Baer’i yenerek Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu ünvanını kazanır. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Cinderella Man izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.