Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
1,051 İzlenme
Cloverfield Paradoksu
5.5 IMDB Puanı

Cloverfield Paradoksu

(The Cloverfield Paradox)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Bad Robot
  • Film Süresi 1sa 42dk
Yönetmen
Senaryo Oren Uziel, Doug Jung
The Cloverfield Paradox izle ya da Türkçe adıyla Cloverfield Paradoksu izle filmi 2018 yılında Julius Onah yönetmenliğinde vizyona giren ABD yapımı bilim kurgu ve korku filmleri kategorisinde olan bir filmdir. Senaryosu Doug Jung’a ait olan Cloverfield filmleri serisinin üçüncü filmi olan Cloverfield Paradoksu full izle filmi Dünya’daki enerji sıkıntısını çözmek için uzaya gönderilen astronotların yaşadıkları korku dolu anları anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Daniel Brühl, Elizabeth Debicki, Aksel Hennie, Gugu Mbatha-Raw, Chris O'Dowd, John Ortiz, David Oyelowo, Zhang Ziyi gibi oyuncular yer almaktadır.

Korku filmi severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz Cloverfield Paradoksu Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise gelecekte Dünya’da yaşanan enerji kaynakları sıkıntısını çözebilmek için ülkelerin uzay birimleri bir araya gelip sonsuz bir enerji projesi üzerinde çalışmaktadırlar. Birkaç ülkenin bir araya gelerek yörüngede kurdukları Cloverfield uzay istasyonunda bazı testler yaptıkları sırada Dünya’daki komplo teorisyenleri, parçacık hızlandırıcı bu testlerin uzayda paralel evrenlere kapılar açacağını öne sürerken Dünya’da insanların korkmalarına ve endişelenmelerine neden olmaktadırlar.

İstasyonda görevli ekip, yıllardır testlerin başarısızlığından sonra sonunda sabit bir denge tutturur. Shepard parçacığını etkinleştirmek istediklerinde ise güç fazla gelir ve istasyonda dalgalanma olur. Gücü tekrar aktif hale getirdiklerinde ise Dünya ortadan kaybolur. Aynı zamanda tanımadıkları bir kadını tellerin içinde kurtarırlar ve bununla beraber garip olaylar olmaya başlar. Volkov ise aynada kendisi ile konuşurken gözleri de ondan bağımsız olarak hareket eder. Bir süre sonra psikolojisi bozulur ve üç boyutlu yazıcıyı kullanarak bir silah yapıp mürettebatı tehdit ederken ölür. Daha sonra ekip içinde bölünmeler başlar ve birbirlerini casuslukla suçlarlar. Mundy’nin kolu ise bir duvara girer ve ekip onu kurtardıktan sonra kol kendi başına dolaşmaya başlar.

Ekip uzun uğraşlar sonucu Dünya’yı tekrar bulur ancak iletişime geçtiklerinde istasyonlarının yok olduğunu ve Dünya’ya düştüğünü öğrenirler. Bir süre sonra parçacık ışınının aşırı yüklenmesinden dolayı Cloverfield Paradoksunu aktif ettiklerini ve paralel evrene geçtiklerini düşünürler. Shepard parçacığını tekrar çalıştırıp olayları tersine çevirmek isteyen ekip makineyi tamir etmeye başlar. Ancak talihsizlikler devam etmektedir ve Hamilton paralel evrene dönüp geçmişte çocuklarını yangında kaybettiği olayı engellemek ister. The Cloverfield Paradox izle ya da Cloverfield Paradoksu izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyenbilirsiniz.