Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
22,753 İzlenme
CODA
8.1 IMDB Puanı

CODA

(CODA)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Vendome Pictures
  • Film Süresi 1sa 51dk
Kategori
2021 yapımı CODA izle filmi Sian Heder tarafından yönetmenliği ve senaristliği yapılan dram ve komedi filmleri türünde yer alan ABD yapımı bir filmdir. İşitme engelli bir ailenin hayat hikayesinin ele alındığı dram filmi Coda izle filminin başrollerinde Emilia Jones, Marlee Matlin, Troy Kotsur, Daniel Durant, Eugenio Derbe, Ferdia Walsh-Peelo gibi oyuncular yer almaktadır. 2021 yılının en iyi dram filmlerinden biri olan CODA türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Ruby Rossi, babası Frank, annesi Jackie ve ağabeyi Leo ile birlikte yaşayan ve ailece işitme engeli bulunan ve ailenin tek işitme engeli bulunmayan bir kızdır. Ruby, işitme engelli olan ailesine balıkçılık işlerinde yardımcı olur ve ailesinin işaret dilini de yorumlayarak, onların sözleriyle dünya ile iletişim kurabilmelerini sağlar.

CODA izle filminde Ruby, ailesinin engeli nedeniyle sağır bir insan gibi yetiştirilmiş ve hayatını da sağır bir insan gibi konuşarak geçirmektedir. Bu durum onun okulda alay konusu olmasına neden olmaktadır ve sürekli duyarsız şakalar, sürekli saldırılardan sonra okuldan nefret etmeye başlar. Ruby, liseyi bitirdikten sonra okuldan ayrılmaya ve aile işine dahil olmaya karar verir. Son yılında okul korosuna katılır ve Ruby'nin melodik sesini tanıyan ve yeteneğini sürdürmesini isteyen müzik öğretmeni Bay Bernardo Villalobos ile tanışır. Bu arada, aile geçimini sağlamaya çalışırken, yetkililer yeni ücretler ve yaptırımlar uygular.

Yerel yönetim kuruluna isyan eden Frank, yönetim kurulunun müdahalesi olmadan doğrudan müşterilere balık satmak için kendi şirketini kurmaya karar verir. Ancak kurulun aldığı yeni bir karar, Rossi ailesinin hayatında yeni zorluklar getirir. Ruby ise Boston'daki müzik okulu seçmelerine katılma kararı alır. Hayalleri ailesini geride bırakmasını gerektirirken, onları geride bırakma düşüncesi ise zoruna gitmeye başlar. Ruby veya sağır ailesi, özellikle kızlarının ne kadar güzel şarkı söyleyebildiğini bile duyamazken böyle bir fedakarlığa hazır olup olmadıklarını düşünmektedir.

Ruby hayallerini Frank ve Jackie ile paylaştığında onlar tarafından pek hoş karşılanmaz ve bu aralarında bir tartışmaya neden olur. Sonrasında ise balık avına çıkmak için Frank ve Leo'ya katılmaz. Aynı gün bir denizde bir tehlike yaşarlar ve Frank ve Leo'nun işitme engeli hakkında hiçbir fikri olmayan deniz gözlemcisi Joanne panikler ve sahil güvenliğe haber verir. Bu olay sonrasında lisansları iptal edilir ve para cezası kesilir. Frank, orçlarını ancak balık avlamalarına izin verirlerse ödeyebileceklerini söyleyince, yetkililer teknede her zaman işiten bir kişinin olması şartıyla kabul eder. Ruby, ailesinin ekstra bir çalışana parasının yetmeyeceğini anlar ve bu nedenle ailesi için hayalini ertelemeye karar verir.

Coda izle filminde daha sonra Ruby, her yıl düzenlenen sonbahar konserinde muhteşem bir performans sergiler. Ancak bu, ailesi için sessizlikten başka bir şey değildir. Ertesi gün, Frank ve ailesi, Berklee Müzik Koleji için enerjik bir seçme yapan Ruby'ye Boston'a kadar eşlik eder ve Ruby sadece sözleri seslendirmekle kalmaz, aynı zamanda seçmelere gizlice katılan ailesi için sözleri de yorumlar. Ölmeden önce kesinlikle izlemeniz gereken filmlerden biri olan CODA izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi dram filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

46 yorum