Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
3,407 İzlenme
Cyrano
6.1 IMDB Puanı

Cyrano

(Cyrano)
Yönetmen
Senaryo Edmond Rostand, Erica Schmidt
2022 yılında vizyona giren Cyrano izle filmi, yönetmenliğini Joe Wright’ın yaptığı ve 1897 yılında sahnelenen Edmond Rostand’ın Cyrano de Bergerac isimli oyunundan esinlenen ve Schmidt’in 2018 yılındaki sahne müzikaline dahanan ABD, İngiltere, Kanada ve İtalya ortak yapımı müzikal filmleri türünde yer alan bir dram filmidir. Cyrano full izlefilminin oyuncu kadrosunda ise Peter Dinklage, Haley Bennett, Kelvin Harrison Jr., Bashir Salahuddin, Ben Mendelsohn isimleri yer almaktadır. Türkiye vizyon tarihi 25 Şubat 2022 olarak belirlenen Cyrano izle filminin ilk gösterimi ise 17 Aralık 2021 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

Cyrano Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1640 yılında Paris'te, Cyrano de Bergerac adında bir şair ve kılıç ustası, oldukça güzel ve aynı zamanda entelektüel bir kız olan kuzeni Roxane'ye aşık olur. Cyrano'nun zekası ve karizmasına rağmen dış görünüşü onun karşısına bazı engeller çıkarmaktadır vei Roxane'e olan duygularını söylemeyi göze alamayacak kadar kendisini çirkin bulmaktadır. Cyrano sorun çıkarmak için bir akşam, Hotel de Bourgogne'de bulunan tiyatroya gider ve Montfleury isimli oyuncunun bir ay boyunca sahneye çıkmasını yasaklar, ancak Montfleury, bir gösteride Roxane'nin seyircilerle birlikte oynamayı planlamaktadır.

Seyirciler arasında Cyrano’nun arkadaşı Ligniere'e Roxane'a aşık olduğunu söyleyen Christian adında soylu bir genç bulunmaktadır. Montfleury sahneye çıkınca Cyrano onu sahneden uzaklaştırır ve Bir grup aristokrat Cyrano'yu göndermeye çalışır. Ancak Cyrano hepsini bir düelloya davet eder. Sonrasında Kont de Guiche'nin Roxane için koca olarak seçtiği Valvert ile dövüşürler. Dövüştükleri sırada Cyrano düello hakkında doğaçlama bir şiir okur ve son dizesini söyledikten sonra kılıcını eve doğru savurur. Cyrano’nun bu galibiyeti her yerde yayılır ve bu düello ona metresinden sabah buluşma teklifi getirir.

Daha sonra Ligniere ona bazı insanları kızdırdığını ve eve giderken yolda yüzlerce adamın ona pusu kurduğunu söyler. Cyrano ise eve güvenli bir şekilde döneceklerini ve gerekirse yüz adamla savaşacağını söyler. Bir gün sonra Cyrano, Ragueneau'nun pastanesinde Roxane ile buluşur ve ona duygularını anlatmak üzereyken, Roxane ona Christian'ı sevdiğini söyler ve ardından Christian'ı korumasını ister. Cyrano çaresiz bir şekilde kabul eder. Pastanenin dışında ise Cyrano'nun önceki gece kazandığı zaferleri duyan bir kalabalık toplanır ve Roxane ile görüşmesinden dolayı üzgün olduğu için onları görmezden gelir.

Bir süre sonra askerler geldiğinde ise Christian, Cyrano'nun burnuna hakaret eder ve ona karşı olan cesaretini kanıtlamaya çalışır. Ancak Cyrano, Christian'ı öldürmek yerine ona sarılır ve Roxane'nin duygularını anlatır. İlk başta sevinen Christian, daha sonra panik yapar. Çünkü ona göre Roxane bir entelektüeldir ve kendisi de basit bir adamdır. Cyrano'nun aklına bir fikir gelir ve Cyrano, Christian adına Roxane'a hıristiyan gibi davranarak şiir yazmayı teklif eder ve Christian bu teklifi memnuniyetle kabul eder. Bu sayede Cyrano’da Roxane’a karşı olan duygularını gizlice ifade etme fırsatı bulur. Bir süre sonra, Roxane Cyrano'ya Christian'ın dünyanın en muhteşem şairi olduğunu düşündüğünü söyler.

Roxane, Cyrano'nun Christian adına yazdığı mektupları onu tarif edilemez bir şekilde etkilemiştir. Ancak bir süre sonra Christian, Cyrano'ya artık yardımını istemediğini söyler ve ardından Roxane ile konuşmaya çalışırken kendini aptal durumuna düşürür. Roxane, kafası karışmış ve öfkeli bir şekilde evine girer. Sonrasında Cyrano, Christian'ı Roxane'nin balkonunun önünde durup onunla konuştururken Cyrano balkonun altında Christian'a ne söyleyeceğini fısıldar ve sonunda Cyrano, Christian'ı bir kenara iter ve Roxane'a kur yapar. Bu sayede Roxane, Christian ile öpüşür. Bir süre sonra Roxane ve Christian gizlice evlenir, ancak mutlulukları kısa sürer. Müzikal ve dram filmleri severlerin kesinlikle izlemesini tavsiye ettiğimiz Cyrano izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın