Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,521 İzlenme
David ve Elfler
5.6 IMDB Puanı

David ve Elfler

(Dawid i Elfy)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 1sa 45dk
Yönetmen
Senaryo Marcin Baczynski, Mariusz Kuczewski
2021 yapımı Netflix filmleri arasında yer alan Dawid i Elfy izle ya da Türkçe adıyla David ve Elfler izle filmi Michal Rogalski yönetmenliğinde gösterime giren ABD ve Polonya ortak yapımı fantastik ve komedi filmleri türünde yer alan bir aile filmidir. Senaryosunda Marcin Baczynski ve Mariusz Kuczewski isimlerinin imzası bulunan David ve Elfler izle filmi, çalışmaktan yorulan bir elfin, bir çocuğun yardımıyla dünyaya kaçmasının hikayesini anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Cyprian Grabowski, Jakub Zajac, Cezary Zak, Anna Smolwik gibi oyuncular yer almaktadır.

Ailenizle birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz noel filmleri arasında yer alan David ve Elfler Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Piotr ve Hania, Noel'i Hania'nın ebeveynleri ve ergenlik öncesi oğulları Dawid ile kutlamaktadır. Wilanow ise daha iyi bir işte çalışabilmek için Varşova'ya taşınmayı planlar. Noel Baba'nın diyarında ise elfler Noel’e hazırlanmaktadır. Elf Albert, arkadaşı elf Erwin'le dalga geçmek için can atmasına rağmen yılın çalışanı ödülünü kazanır ve Albert'in el çabukluğu sayesinde Dawid, gerçek hediyesi yerine minyatür bir Albert alır. Piotr hediyenin nasıl ortaya çıktığını bilmese de oldukça heyecanlıdır.

David ve Elfler altyazılı izle filminde bir yıl sonra, aile Varşova'ya taşınmıştır. Piotr'un patronu, Noel’den hemen önce ona projesini hatırlatmak için Piotr'u arar. Albert, Dawid'i bulmak için dünyayı gözetlerken, Albert ise elflerin neden dünyayı ziyaret etmediğini merak eder. Noel Baba ise ona insanların ne kadar tehlikeli olabileceğini anlatır. 2004'te Varşova'da, 1923'te Berlin'de ve 1992'de Nowy Jork'ta hediyeler dağıtırken insanlar onu neredeyse yakalamak üzere olduğu için insanlardan çekinmektedir. Noel Baba'nın sözleri Albert'i önemli ölçüde etkiler ve her yıl hediye götürmenin boşuna olduğunu düşünmeye başlar.

Albert merakını yenmek için dev bir kartopuyla dünyaya iner ve şüphesini gidermek için Dawid ile tanışır ve ikili bir dizi maceraya başlar. Ancak insanların dileklerini gerçekleştirmeye yönelik girişimleri felaketlerle sonuçlanır. Bu sebepler Albert sihirli güçlerini kaybeder. Bazı çocuklar tarafından zorbalığa uğrayan Dawid, parktan çıkmak üzereyken, Albert'in yolun diğer tarafında kardan çıktığını görür ve karşıdan karşıya geçerken, Albert sihirli bir şekilde kamyonu oyuncak kamyona dönüştürmek üzereyken, neredeyse bir araba kaza yapar. Kendini kaybeden şoför ise kamyonunu geri almak için Albert'i kovalar. Sürücü, muhtemelen tek gelir kaynağı olan kamyonunu kaybetse de, Albert insanların davranışlarını anlam verememektedir.

Diğer tarafta ise Erwin'in ona daha önce verdiği bir cihazdan enerji kaybetmeye başlar ve seviyesini yükseltmesi için insanları daha fazla mutlu etmesi gerekmektedir. Dawid'in Noel babayı bulmak için büyükanne ve büyükbabasının evine gitme fikri Albert’e çekici gelir ve birlikte onların evine gitmek için yolculuğa çıkarlar, ancak yoğun kar yağışı nedeniyle geceyi ormanda geçirmek zorunda kalırlar. Noel baba ise karısıyla birlikte dünyaya gelir ve Albet’i bulmak için Piotr'un evine giderler. 2021 yapımı Netflix filmi David ve Elfler izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi Noel filmleri dileriz.