Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
802 İzlenme
Deliler Balosu
6.6 IMDB Puanı

Deliler Balosu

(The Mad Women's Ball - Le bal des folles)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Légende Films
  • Film Süresi 1sa 54dk
Senaryo Mélanie Laurent, Victoria Mas
2021 yılında Amazon Prime’da yayına giren The Mad Women's Ball (Le Bal des folles) izle ya da türkçe adıyla Deliler Balosu izle filmi Melanie Laurent yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılırken senaryosu ise Victoria Mas’ın aynı isimli romanından Laurent ve Christophe Deslandes ortaklığında kaleme alınmıştır. Fransa yapımı dram ve gerilim filmleri türünde yer alan Deliler Balosu izle filmi, doğaüstü güçlerini yakınlarına söyledikten sonra akılk hastanesine yatırılan psişik bir kadının hikayesini anlatan filmin oyuncu kadrosunda ise Lou de Laage, Emmanuelle Bercot, Benjamin Voisin, Cédric Khan, Grégoire Bonnet gibi oyuncular yer almaktadır.

Son derece ilginç ve dikkat çekici bir senaryoya sahip olan Deliler Balosu Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, oldukça modern ve kibar bir kadın olan Eugenie, aynı zamanda son derece tutkulu ve enerji dolu bir insandır. Eugenie’in bir de Théophile adında onu her konuda cesaretlendiren sevgi dolu bir erkek kardeşi vardır. Ancak babasının baskıcı davranışları onu her zaman demoralize eder. Aile dostu Hortense, sosyeteden bir baloda takdir edilmek için heyecanlanınca, Eugénie onun bu davranışını küçümser ve gereksiz bulur. Bir gün kafede kitap okurken, büyücü Ernest ile tanışır ve Ernest onun kendisine baktığı konusunda ısrar etse de Eugenie aslında Ernest'in okuduğu kitaba bakar. Eugenie, psişik güçlerine olan inancını eski haline getirdiği için Ruhların Kitabı isimli bir kitap okurken kendini mutlu eder. Çünkü onun hayaletler ve ruhlar gördüğünü ve bunun doğal olmadığını bir tek kendisi bilmektedir.

The Mad Women’s Ball izle filminde Eugenie’nin okuduğu kitapta hayaletlerin ve ruhların varlığına dair kendisinin emin olduğu ibareler vardır. Bu arada büyükannesinin 40 yıldır kayıp olan kolyesini bulduktan sonra gördüğü vizyonları anlatmasıyla, Francois ve Théophile onu bir akıl hastanesine götürür. Akıl hastanesinde ise orada bulunan diğer kızlarla arkadaş olur ancak doktorların bu kızları iyileştirmek için yaptığı tedavilerin onları daha da dengesiz hale getirdiğini fark edince endişelenmeye başlar. Bu hastanenin bir diğer özelliği ise tüm hastaların kadın ve tüm doktorların erkek olmasıdır. Geçmişte bir fabrika olan bu hastane sadece kadınlar için yapılmıştır. Bir gün hastanenin başhemşiresi Genevieve, Eugenie'nin son derecede sağlıklı olduğunu raporlarına yazar ve kısa bir süre içinde Eugenie'nin psişik güçleri olduğu ortaya çıkar.

Deliler Balosu izle filminde hastanenin başhekimi ve beraberindeki doktorlar, burdaki hasta kadınlara deney faresi gibi davranmaktadır ve bu durumu protesto etmesi üzerine Eugenie'e ilk önce soğuk su ve sonra sıcak su tedavisi verilir. hastanede bir de hipnoz tedavisi uygulanmaktadır. Hastanede yapılan ağır bir tedavi karşısında Eugenie'in morali bozulur ve doktorların tedavi yerine kadınlara karşı ağır hakaretlerini dile getirmelerinde bile ceza almalarına yol açar. Geneviève isimli hemşire her ne kadar Eugénie'nin yanında yer alsa da onun üstü olan Jeanne ise onları haksız bulur ve Geneviève bu durumda çaresiz kalır. Eugenie daha sonra Jeanne'nin annesinin aynı hastanede olduğunu öğrenir ve ona oğlunun yaptıklarını anlatır. Ancak bu Jeanne’i daha da öfkelendirince Eugenie'e işkence etmeye başlar. Bu işkenceler sırasında Jeanne, onun bir rahatsızlığı olmadığını ve onun gördüğü vizyonlar fark eder.

Daha sonra Dr. Jules, Camille'i ikna eder ve baloda niyeti belli eder ve Camille'in isteklerine karşı ondan faydalanmak için boş bir odaya götürür ancak Camille çığlık atmaya başlayınca Geneviève gelir ve ona tecavüz etmesini engeller. Daha sonra Genevieve, Eugenie'nin aklı başında olduğunu bildiği için ona kaçması için yardım etmeye karar verir. Geneviève ilk başta Eugénie'ye diğerleri gibi davransa da Eugénie onun kız kardeşi hakkındaki gerçekleri açıkladıktan sonra Eugénie'nin psikşik güçlerinin farkına varır. Kız kardeşinin ölümünden sonra ona yazdığı mektupları kendisinden başka kimse bilmemektedir. Ancak Eugenie bunları vizyonlarında görür. Hatta daha ileri giderek babasının kazasını da bilir. 2021 yapımı The Mad Women’s Ball - Deliler Balosu izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın