Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
529 İzlenme
Derisini Satan Adam
7.0 IMDB Puanı

Derisini Satan Adam

(The Man Who Sold His Skin)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Cinétéléfilms
  • Film Süresi 1sa 44dk
Kategori
Yönetmen Ben Hania Kaouther
Senaryo Ben Hania Kaouther
Oyuncular Yahya Mahayni, Dea Liane, Koen De Bouw, Monica Belluci, Saad Lostan
2020 yılında vizyona giren The Man Who Sold His Skin izle ya da Türkçe adıyla Derisini Satan Adam izle filmi, yönetmenliğini ve senaristliğini Ben Hania Kaouther’ın yaptığı bir filmdir. Dram filmleri türünde yer alan Derisini Satan Adam full izle filmi Almanya, Fransa, Belçika ve Tunus gibi birkaç ülkenin ortaklaşa yapımcılığı ile çekilmiştir. Ülkesindeki iç savaştan kaçan bir gencin, sığındığı Lübnan’da yaptırdığı bir dövme yüzünden dövmenin bir anda sanat eseri olmasıyla derisine değer biçilmesi konusunu anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise, Yahya Mahayni, Dea Liane, Koen De Bouw, Monica Belluci, Saad Lostan gibi oyuncular yer almaktadır.

Derisini Satan Adam Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Sam Ali haksız yere tutuklandıktan sonra Suriye'deki evinden kaçmak zorunda kaldığında, hayatını ve ailesini geride bırakarak sınırı geçer ve Lübnan'a gitmek zorunda kalır. Çok geçmeden, hayatının aşkı ile evlenir ve Avrupa'ya taşınır. Artık bir mülteci olan Sam, hayata karşı sertleşmiştir. Ancak sırtına bir dövmeci tarafından dövme yaptırmayı kabul ettiğinde şansının değişmek üzere olduğuna inanır. Fırsatın ona özgürlüğünü ve Avrupa'ya gidip aşkıyla yeniden bir araya gelme şansını sunması gerekiyordu. Ancak Sam, mülteci olmaktan çok insan muamelesi gördüğünü fark eder.

Drisini Satan Adam altyazılı izle filminde dövmeci, Sam'i yaşayan bir sanat eserine dönüştürerek, bir mültecinin bir meta olarak insandan daha değerli görüldüğüne dair bir açıklama yapmayı amaçlar. Her yıl bir sanat galerisinde hareketsiz oturmak zorunda olan Tim adında bir adamın sırtını dövme yapan gerçek hayattaki bir Belçikalı sanatçıdan ilham alan güçlü bir fikirdir bu. Bu ana fikrin, kavramı incelemek için büyüleyici kılan çok sayıda katmanı vardır. Sergiyi mültecileri sömürerek protesto eden bir örgüt vardır ve Sam'e sadece derisi için değer veren sanatçılar ve küratörler vardır. Ayrıca onu bakılıp satın alınacak bir nesne olarak gören müze patronları ve koleksiyoncular vardır.

Bunun da ötesinde, ailesiyle yapılan görüntülü konuşmalarda, evde karşı karşıya kalınan zorlukları hatırlar. Güçlü bir oyuncu kadrosu olan sofistike ve entelektüel bir film olan Derisini Satan Adam izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın