Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
1,129 İzlenme
Doktor Uyku
7.3 IMDB Puanı

Doktor Uyku

(Doctor Sleep)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 32dk
Yönetmen
Senaryo Stephen King, Akiva Goldsman, Mike Flanagan,
Stephen King’in The Shining romanının devamı olarak çekilen Doctor Sleep ya da türkçe adıyla Doktor Uyku izle filmi 2019 yılında senaryosu ve yönetmenliği Mike Flanagan tarafından yapılan bir korku filmidir. The Shining izle filmindeki olaylardan birkaç yıl sonrasını anlatan filmin oyuncu kadrosunda Ewan McGregor, Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran, Cliff Curtis ve Carl Lumbly isimleri yer alıyor.

Korku filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken The Shining izle filminin devamı olan Doctor Sleep izle filminde, artık büyümüş olan ve psişik güçleri olan Dan Torrance kendisiyle aynı güçlere sahip bir kızı True Knot isimli tarikattan koruması gerekmektedir. 1980' yılında ailesiyle yaşadığı travmayı hala atlatamamış olan Torrance küçük bir kasabada yaşıyor ve gördüğü vizyonları azaltmak için sürekli alkol tüketmektedir. Bir terapi grubuna da katılan Torrance burada yeteneklerini hastaları rahatlatmak için kullanır. Ancak True Knot tarikati ise Torrance ile aynı yeteneklere sahip olan insanları öldürerek güçlerini kendilerine geçirip ömürlerini uzatırlar.

Aradan geçen yıllar sonrasında sayıları gittikçe azalan yetenekli insanlardan biri olan Abra’nın ise vizyonları çok fazla güçlüdür ve bir gün Torrance’i yaşanan bir cinayet hakkında yetenekleri ile uyarır, ancak Rose bu durumu hisseder ve bilincini ülkenin her yerine ulaştırarak Abra'nın zihnine sızar, ancak Abra zekidir ve kurduğu tuzak ile onu yaralar. Bu duruma öflenen Rose, tarikatın bütün üyelerini Abra'nın peşine gönderir. Torrance önceleri onları durdurma konusundaki notr düşüncesini değiştirir ve Billy Freeman ve Dave ile ortak hareket etmeye başlar. Tarikat ile çatışmaları başarılı gitse de Billy ve Dave ölür. Rose ise Abra’yı yakalar. Torrance bu sırada Abra'yı kurtarmak için yeteneklerini kullanarak kurtarır. Torrance son çare olarak Abra'yı herşeyin başladığı Overlook Hotele’e götürür. Burada eski acılarını ve hatıralarını hatırlar.

Rose tuzağa düşerek otele gelir ve Torrance ile kapışırlar. Rose otelin hayaletleri tarafından ele geçirilir. En sonunda Torrance bu işkencenin bitmesi ve herşeyin normale dönmesi için Overlook Oteli yakmaya karar verir ve Abra’yı otelden gönderir. Kazan dairesine gittiği sırada otel onu engeller ve tekrar kontrolü ele geçirse de Torrance amacına ulaşır ve oteli yakmayı başarır. Korku filmleri hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken filmler arasında yer alan Doktor Uyku izle filmi Türkçe Altyazılı ve Türkçe Dublaj dil seçenekleri ile kesintisiz olarak sitemizden Full HD ve 1080p izle kalitesinde izleyebilirsiniz.
Serinin diğer filmleri 1

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın