Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
39,650 İzlenme
Drive My Car
7.8 IMDB Puanı

Drive My Car

(Doraibu mai kâ)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Bitters End
  • Film Süresi 2sa 59dk
Kategori
Senaryo Ryûsuke Hamaguchi, Haruki Murakami
2021 yılında vizyona giren Doraibu mai ka izle ya da Drive My Car izle filmi ünlü Japon yönetmen Ryusuke Hamaguchi tarafından yönetmenliği yapılan ve aynı zamanda Haruki Murakami’nin 2014 yılında yazdığı kısa bir hikayeden esinlenerek Murakami ile birlikte ortaklaşa senaryosunu yazdığı Japonya yapımı bir dram filmidir. Oyuncu kadrosunda ise Hidetoshi Nishijima, Reika Kirishima, Toko Miura ve Masaki Okada isimleri yer almaktadır. Türkçe adıyla Arabamı Sür izle filminin ya da Drive My Car türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, ünlü tiyatro oyuncusu Kafuku Yusuke ve senarist eşi Oto arasında karmaşık bir ilişki vardır. İlk zamanlar evlilikleri çok iyi ilerlemektedir. Ancak evlilikleri göründüğü kadar iyi değildir ve Yusuke bir gece eve geldiğinde Oto'yu dizisinin başrol oyuncusuyla sevişirken basar.

Bu Takatsuki Koji isimli aktör ise insanlar hakkında ancak onlarla seks yaparak bir şeyler öğreneceğine inanmaktadır. Yusuke gerçeği bilmesine rağmen, Oto ile yaşadığı hayatı değiştirmek istemediği için evliliklerini sürdürmeye devam eder. Yusuke arada bir eski arabasıyla gezmeye gider ve yolculuk boyunca Oto'nun oyunlarını okuduğu kasetlerini dinlerken, repliklerini ezberlemesine yardımcı olur. Bir gün arabayla dışarı çıkarken Oto, akşam bir şey konuşmak istediğini söyler. Yusuke ise akşam eve döndüğünde hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağından korkar. Ancak o gece eve geç döner ve Oto’nun yerde yatan cansız bedeniyle karşılaşır. Oto’nun ölümü ise beyin kanaması nedeniyle olmuştur.

Drive My Car altyazılı izle filminde aradan iki yıl geçer ve Yusuke hala arabada karısının kasetlerini dinlerken, onun ölümünü kabullenmekte zorluk çeker. Bir gün Anton Chekhov'un oyununun sahnelenmesini yönetmeye davet edildiği Hiroşima'daki bir sanat festivaline gider ve organizasyon ona bir şoför tahsil eder, Watari Misaki adlı genç bir kız, onun şoförü olma konusunda ilk başlarda isteksizdir. Yusuke istemeyerek arabasının anahtarlarını verir ve onun sürmesine şaşırır. Yolculukları sırasında Misaki'den karısına ait kasetleri çalmasını ister ve rutin olarak yaptığı replikleri ezberlemeye devam eder. Bir süre sonra Watari ile kişisel hayatları hakkında konuşmaya başlarlar. İlginç bir senaryoya sahip ödüllü bir film olan Drive My Car izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan sitemizden keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum