Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
2,067 İzlenme
Dunkirk
7.8 IMDB Puanı

Dunkirk

(Dunkirk)
Christopher Nolan yönetmenliğinde 2017 yılında vizyona giren Dunkirk izle filmi 3 Oscar Ödülü, 190 adaylık ve 46 ödül kazanarak önemli bir başarıya imza atmıştır. Savaş filmleri kategorisinde yer alan ve 2. Dünya Savaşı sırasında Fransa’nın Dunkirk full izle kasabasında mahsur kalan askerlerin kurtarılma konulu hikayesini anlatan film 3 farklı açıdan beyaz perdeye aktarılmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Aneurin Barnard, James D'Arcy, Barry Keoghan, Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Mark Rylance, Tom Hardy gibi oyuncular yer almaktadır.

Dunkirk Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, 2. Dünya Savaşı sırasında Fransa’nın müttefik askerleri Dunkirk kasabasına doğru geri çekilmişlerdir. Nazi Almanyasının saldırıları devam ederken İngiliz asker Tommy Jensen ise sahilde tahliye edilmeyi bekleyen askerlerle karşılaşır. Ancak askerleri tahliye edecek gemi Alman savaş uçaklarının saldırısına uğrar ve tahliye gemisi batınca askerler sahilde mahsur kalır. Askerlerini Dunkirk izle kasabasından çıkarmak için askeri gemileri kullanamayan İngiliz ordusu, küçük sivil teknelere el koyarak bunları kasabaya doğru yönlendirir.

Daha sonra sivillerinde gönüllü olması ile tekneler yola çıkar. Bir sivil teknesi sahilde saldırıya uğramış bir gemiden askerleri kurtarır. Daha sonra it dalaşına giren bir savaş uçağı olan Spitfire ise düşürülür ve pilotu Collins’de sağ olarak kurtarılır. Tommy ise alex ve Gibson isimli diğer askerlerle beraber birkaç askerle karşılaşırlar ve birlikte bir teknenin içine girerek burada saklanıp tahliye edilmeyi beklerler. Ancak fark edilen tekne saldırıya uğrar ve su almaya başlar. Askerler kendi aralarında birbirlerini casus olmakla suçlarlar. Tekne batmaya başladığı sırada askerler kaçınca Gibson’ın ayağı bir şeye takılır ve tekneden kaçamayıp boğularak ölür.

Kaçmak için yakınlarda bir gemi daha bulsalar da Alman saldırısı devam eder ve bombardımanda bazı askerler yaralanır. Bu sırada Farrier isimli savaş uçağı ise yakıtı bitmesine rağmen gökyüzünde süzülerek düşman uçaklarından bazılarını vurmayı başarır ve tehdit altındaki gemileri kurtarır. Daha sonra süzülerek güvenli bir bölgeye inmeyi başarır. Uçağını imha ettikten sonra Almanlar tarafından yakalanır. Ancak sayesinde 300 binden fazla asker kurtarılır. Savaş filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken 2. dünya savaşı konulu en iyi savaş filmlerinden biri olan Dunkirk izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.