Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
922 İzlenme
Dünyadan Haberler
6.8 IMDB Puanı

Dünyadan Haberler

(News of the World)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix, Perfect World Pictures
  • Film Süresi 1sa 58dk
Yönetmen
Senaryo Luke Davies, Paulette Jiles, Paul Greengrass
2020 yapımı Netflix filmleri arasında yer alan News of the World izle ya da Türkçe adıyla Dünyadan Haberler izle filmi Paul Greengrass yönetmenliğinde gösterime girmiştir. Senaryosu Paulette Jiles’in 2016 yılında yayınladığı filmle aynı isme sahip romanından esinlenerek, Luke Davies ve Greengrass tarafından kaleme alınmıştır. Amerika’da yaşanan bir iç savaş nedeniyle kimsesiz kalan bir kızı, hayatta kalan akrabalarına götürmeye çalışan bir adamın hikayesinin anlatıldığı Dünyadan Haberler full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Tom Hanks, Helena Zengel, Tom Astor, Andy Kastelic, Travis Johnson gibi oyuncular yer almaktadır.

Aksiyon, macera ve dram filmleri türünde yer alan Dünyadan Haberler Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1870 yılında eski bir ABD ordusu subayı olan Kaptan Jefferson Kyle Kidd isimli adam, emeklilik günlerini Teksas'ta kasabadan kasabaya dolaşarak ve sadece on sent karşılığında insanlara gazete okuyarak geçimini sağlamaktadır. Bir kasabadan ayrıldıktan sonra yol üzerinde devrilmiş bir araçla karşılaşır ve vagonun siyahi şoförünü dövülmüş bir halde bulur. Aynı zamanda kendisine Cicada diyen ve Kiowa dilince konuşan küçük bir kız kız bulur . Kidd, kızın evraklarını kontrol edince, kızın altı yıl önce Kiowa’da kaçırılmış ve daha sonra evlat edinilen Johanna Leonberger olduğunu öğrenir.

Dünyadan Haberler izle filminde askerler Johanna'yı bir Kiowa kampını dağıttıkları sırada bulmuşlardır ve onu hayatta olan akrabalarına götürmek üzere yola çıkmışlardır. Devrilen aracın yakınından geçen bir asker grubu ise Kidd'e kızı yolun yukarısındaki bir kasabadaki bulunan karakoldaki yetkililere teslim etmesini söylerler ve Kidd’ün bu emri uygulamak dışında bir şansı da yoktur. Kidd kasabaya vardığında ise karakoldan bir yetkilinin ona karakolun 3 ay boyunca kullanılamayacak durumda olduğunu söyler. Bunun üzerine Kidd küçük Johanna'yı arkadaşları Simon ve Doris Boudlin'e bırakmayı planlar. Ancak daha sonra kızın çok uzakta yaşayan akrabalarına teslim etmeyi kabul eder.

Zorlu yolculukları sırasında News of the World izle filminde Dallas’a ulaştıklarında Kidd, Johanna’nın üvey kızılderili ailesinin öldürüldüğünü öğrenir. Bir süre sonra bir kasabada dururlar ve Kidd, Dünyadan Haberler’i okuduktan sonra üç asker Johanna’yı satın almak ister. Kidd bu teklifi reddeder ve Johanna ile birlikte kaçmaya başlar. Ancak eski askerler onları ormana kadar takip ettikten sonra Kidd kazandığı son parayla peşindeki askerleri öldürmek için av tüfeğine mühimmat alma kararı verir. Yakınlardaki bir kasabaya ulaştıklarında ise Kidd ve Johanna , kasabayı ele geçiren ve beyaz olmayan tüm kasabalıları kovan ırkçı bir çiftlik baronu Farley’in adamları tarafından gözaltına alınırlar.

Farley, Kidd'i kendi çalışanlarına kendisini öven ve yücelten bir propaganda okumaya zorlar, ancak Kidd bunun yerine Pennsylvania'daki bir kömür madeninde Farley'in işçilerini felakete sürükleyen bir hikaye okur. Bunun üzerine Kidd ve Johanna, peşlerindeki Farley’in adamlarıyla dövüşmek zorunda kalır, ancak ikilinin etrafı kötü adamlar tarafından sarılır. Farley, Kidd’i öldürmek üzereyken Johanna, Farley'i Kidd'in pompalı tüfeğiyle öldürür ve Kidd'in sözlerinden etkilenen birkaç adam onların kaçmasına yardım ederek diğer adamları oyalar. İkilinin yolculuklarında at arabaları kaza yapar ve son atlarda yaralanınca çift yola yürüyerek devam etmek zorunda kalır.

Bunaltıcı sıcak ve kum fırtınası ile çölde zorlu bir yürüyüş yapan ikili, bir süre sonra küçük bir kızılderili grubuyla karşılaşır ve Kiowalı bu grup onlara bir at hediye ettikten sonra ikili sonunda Leonberger çiftliğine ulaşmayı başarır. Birlikte geçirdikleri süre boyunca Johanna’ya sevgi besleyen Kidd, isteksizce Johanna'yı akrabalarına bırakır. Daha sonra Kidd, ölen karısının mezarını ziyarete gittikten sonra Johanna’nın onun için yeni bir aile olduğunu anlar ve geri döner ve Johanna’nın akrabaları, onun Kidd ile büyümesine izin verirler. Tarihi dönem filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan News of the World izle ya da Dünyadan Haberler izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum