Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,616 İzlenme
Ejderha Dövmeli Kız
7.8 IMDB Puanı

Ejderha Dövmeli Kız

(The Girl with the Dragon Tattoo)
Yönetmen
Senaryo Steven Zaillian, Stieg Larsson
The Girl with the Dragon Tattoo izle ya da Türkçe adıyla Ejderha Dövmeli Kız izle filmi 2011 yılında David Fincher yönetmenliğinde vizyona girmiştir. 1 Oscar ödülü, 80 adaylığı ve toplamda 24 farklı ödülü olan Ejderha Dövmeli Kız full izle filminin senaryosu ise Steven Zaillian ve Stieg Larsson’a aittir. Stieg Larsson’a ait olan romandan uyarlama olan Ejderha Dövmeli Kız full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgard, Steven Berkoff isimleri yer almaktadır.

Ejderha Dövmeli Kız Türkçe Dublaj izle filminde gazeteci Mikael Blomkvist, iş ve özel hayatında bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Henrik Vanger ise ortadan kaybolan yeğenini araştırması için onu görevlendirir. Bir güvenlik şirketi ise bilgisayar korsanı olan Lisbeth Salander’den Blomkvist’in geçmişini ve onunla ilgili kanıtlar bulması için Lisbeth’i görevlendirir. Henrik ayrıca her yıl yeğeni Harriet’ın doğum gününde yaptığı gibi çerçevelenmiş bir çiçek alır. Bunu cinayeti işleyen kişinin kendisi ile dalga geçmesi olarak yorumlar. Mikael Blomkvist ise olayı araştırmak için ailenin yaşadığı adaya gider.

Daha sonra devlet tarafından atanan Salander'in koruyucusu ölünce yerine geçen Brujman Salander’den faydalanır ve onu oral seks yapmaya zorlar. Daha sonra Bjurman onu evşne davet eder ancak Salander bu kez çantasına gizlediği kamera ile gider ancak bu kez Brujman onu kelepçeleyerek videoya çekildiğinden habersiz tecavüz eder. Daha sonra Salander intikamını almak için ona şantaj yapar ve tekrar buluştuklarında ona uyuşturucu iğne ile bayıltarak metal bir penisle tecavüz eder ve sırtına ben bir tecavüzcüyüm dövmesi yaparak onunla bağını koparır. Blomkvist ise bu sırada araştırmalarına devam eder ve ailenin bazı üyeleriyle görüşmeye başlar. Bu araştırmalarında ailenin eski üyelerinin savaş zamanında nazi sempatizanı olduğu ortaya çıkar.

Ejderha Dövmeli Kız izle filminde daha sonra Blomkvist, Salander'in onu araştırdığını öğrenir ancak onu yetkililere bildirmek yerine yardımcı olarak yanına alır. Salander ile birlikte çalışmasından sonra geçmiş yıllarda çok sayıda yahudi kadının öldürüldüğü bir seri katille ilgili kanıtlar bulurlar. Blomkvist bir sabah uyandığında kedisinin parçalandığını görür ve ertesi gün ise saldırıya uğrar. Salander ona yardım ettikten sonra sevişirler. Olayları araştırmaya devam ettiğinde ise Blomkvist, Harriet’in kardeşinden şüphelenir. Salander ise Harriet’in babası ve onla ilgili bazı cinayetleri kanıtları ile ortaya çıkarır. Blomkvist ise daha fazla kanıt için Martin’in evine girince yakalanır ve bodrum katına kilitlenir. Burada Martin bazı kadınlara tecavüz ettiğini ve öldürdüğünü övünerek itiraf eder.

Salander’in gelişi ile Martin kaçmak zorunda kalır ve Blomkvist’i kurtarır. Daha sonra Martin kaza yaparak ölür ve daha sonra ikili Harriet’in hayatta olduğu kanısına varır. Gerilim ve heyecanın zirveye çıktığı Ejderha Dövmeli Kız izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile donmadan kesintisiz olarak tek part halinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum