Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,395 İzlenme
Er Ryanı Kurtarmak
8.6 IMDB Puanı

Er Ryanı Kurtarmak

(Saving Private Ryan)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Dreamworks Pictures
  • Film Süresi 2sa 49dk
Yönetmen Steven Spielberg
Senaryo Robert Rodat
Savaş filmleri arasında belki de en iyi olan Saving Private Ryan izle türkçe ismiyle Er Ryanı Kurtarmak izle filmi Steven Spielberg yönetmenliğinde 1998 yılında vizyona girmiştir. Senaristliğini Robert Rodat’ın yaptığı ABD yapımı film 481 milyon $ hasılat elde ederken 5 Oscar ödülü, 74 adaylık ve 74 farklı ödül kazanmıştır. IMDb top 250 filmleri izle listesinde yirmi altıncı sırada yer alan dram filmleri kategorisindeki bu muhteşem başyapıtın oyuncu kadrosunda ise Tom Hanks, Matt Damon, Tom Sizemore, Barry Pepper, Adam Goldberg ve Edward Burns gibi ünlü isimler yer alıyor.

Er Ryan’ı Kurtarmak Full izle filminin konusuna gelirsek, Yaşlı bir gazi, ailesiyle birlikte bir mezarlıktan geçerken belirli bir mezarla karşılaşınca, duygulanır ve asker olarak geçirdiği zamanı hatırlar. 6 Haziran 1944 sabahı, ABD Ordusu Normandiya işgalinin bir parçası olarak Omaha Plajı'na çıktığında Kaptan John H. Miller, Almanların şiddetli direnişini ezerek sahilden şehre giriş yapar. Bu arada Washington DC'deki Amerika Birleşik Devletleri Savaş Bakanlığı'nda, 101. Hava İndirme Tümeni'nden James Francis Ryan'ın hayatta olduğu tahmin edilen ancak kayıp dört kardeşin sonuncusu olduğu öğrenilir. General George C. Marshall, Ryan'ın bulunmasını ve eve gönderilmesini emreder.

Miller yakında Ryan'ı bulmak için bir birliğe liderlik etme emri alır. Alman savunucuları ve 101. Airborne arasında tartışmalı Neuville kasabasına gelen Ryan'ın kurgusal Ramelle kasabasında önemli bir köprüyü savunduğu öğrenilir. Neuville'de 101'inciye yardım ederken, Miller'ın adamlarından biri bir Alman keskin nişancı tarafından vurulur ve çatışmada öldürülür. Ramelle yolunda Miller, biriminin bir Alman makineli tüfek yuvasını etkisiz hale getirme kararına karşı çıkarak birimin Medic'inin kaybolmasına neden olur. Hayatta kalan bir Alman askeri Upham'ın müdahalesiyle kurtulur; Miller askerin gözlerini bağlar ve ona kendisini bir sonraki Müttefik devriyesine teslim etmesini emreder. Reiben firar etmekle tehdit ettiğinde, Miller bir öğretmen olarak sivil geçmişini ortaya koyarak durumu etkisiz hale getirir.

Kısa süre sonra Ramelle'e varan geri kalan birim Ryan ile temasa geçer ve ona kardeşlerinin ölümünü bildirir. Habere üzülse de, Ryan şu anki görevinden vazgeçmeyi red eder ve yakın zaman Alman birlikleri tarafından kuşatılır. Miller ve birliği 101'in yanında savaşır, ancak Alman birliği avantajlı konumdadır ve kısa süre içinde Amerikalılara zarar vermeye başlar. Ardından çıkan çatışmada Jackson, Mellish ve Horvath öldürülür. Önceden yerleştirilmiş patlayıcılarla köprüyü yok etme girişiminde bulunan Miller, daha önce bağışladığı Alman askeri "Steamboat Willie" tarafından ölümcül şekilde yaralanır. Almanlar köprüye yaklaştıkça, P-51 Mustang'ler ve ilerleyen Amerikan Sherman'ları piyade ile Almanları bozguna uğratır. Ancak mücadele henüz bitmemiştir. Gelmiş geçmiş en iyi savaş filmleri arasında belki de en iyisi olan Er Ryan’ı Kurtarmak izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K, Full Hd ve 1080p kalitede donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın