Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
22,504 İzlenme
Esaretin Bedeli
9.2 IMDB Puanı

Esaretin Bedeli

(The Shawshank Redemption)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Castle Rock Entertainment
  • Film Süresi 2sa 22dk
Yönetmen
Senaryo Stephen King, Frank Darabont
Yıllardır IMDb top 250 filmleri izle listesinin en başında yer alan Esaretin Bedeli filmi orijinal adıyla The Shawshank Redemption izle 1994 yılında Frank Darabont yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosunu ise Stephen King’in uzun hikayesinden uyarlama olarak Frank Darabont ve Stephan King tarafından yazılmıştır. Gişede 25 milyon $’lık mütevazi bütçesine göre 58 milyon $ hasılat elde ederken yapımcılarını tatmin etmedi. Fakat sinema eleştirmenleri ve seyirci tarafından olumlu eleştiriler alarak IMDb puanı yüksek filmler bölümünden anlaşıldığı üzere bir çok ödüle aday gösterildi. Esaretin Bedeli Türkçe Dublaj izle 7 Oscar adaylığı, 19 farklı ödülü ve toplamda 30 adaylık ve IMDb top 250 filmleri izle listesinde 1 numarada yer almak gibi önemli başarıları bulunuyor. Filmin başrollerinde ise Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler, Clancy Brown ve Gil Bellows isimleri yer alıyor.

Filmin konusu ise, Andy Dufrense isimli bankacının evliliğinde yaşadığı sıkıntılar ve karısının başka bir erkekle aldatması sonucu kendine hakim olamayıp, karısı ve aldattığı adam ile bir gece bulundukları eve silahı ile belki de öldürme amacı ile gider fakat son anda vazgeçip evine geri döner. Ancak işler Andy’nin beklemediği şekilde sonuçlanır. O gece eşi ve sevgilisi öldürülmüştür ve olay yerinde Andy’nin ayak izlerine rastlanmıştır. Yargılanması sonucu suçsuz olduğunu ispatlayamayan Andy, eşinin öldürülmesi, aldatılması ve suçsuz olmasına rağmen mahkum edilmesi ile hayatı alt üst olur. Hapishanede geçirdiği günlerin birinde Byron Hadley isimli gardiyana kalan miras ile ilgili bir konuya kulak misafiri olur. Andy normal hayatında bankacı olduğu için Hadley’e tavsiyelerde bulunur. Andy arkadaşları arasında da yerini sağlamlaşmıştır. Daha sonra hapishane müdürü Samuel Norton, Andy’den hapishane kütüphanesinde çalışan Brooks Halten’a yardım etmesi için kütüphaneye gönderir. Ancak asıl amacı Müdür Norton’nun Andy’ye yatırım ve para ile ilgili işlerini yaptırmasıdır.

Bir zaman sonra Norton rüşvet işlerine bulaşır ve Andy’de Randall takma ismi ile bütün parayı kendi üzerine geçirir. Bir kaç yıl sonra hapishaneye Tommy Williams adında bir hırsız getirilir. Andy’nin hikayesini öğrenen Tommy, daha önce kaldığı hapishanede asıl cinayeti işleyen kişiyle tanışmıştır ve olayı Andy’ye anlatır. Andy ise Müdür Norton’a giderek suçsuz olduğunu söylesede Norton kişisel işlerini Andy’e yaptırdığı için görmezden gelir ve inanmak istemez. Esaretin Bedeli izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede Andy Dufrense’in Shawshank hapishanesinden kaçış hikayesi ve hapishane dostlukları ile ilgili bu IMDb top 250 filmleri izle listesinde 1 numara da yer alan muhteşem başyapıtı en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın