Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
7,420 İzlenme
Forrest Gump
8.7 IMDB Puanı

Forrest Gump

(Forrest Gump)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures
  • Film Süresi 2sa 22dk
Yönetmen
Senaryo Winston Groom, Eric Roth
IMDb top 250 filmleri izle listesinde onikinci sırada yer alan Forrest Gump izle filminin yönetmenliğini Robert Zemeckis yapmıştır. Senaryosunu ise Winston Groom ve Eric Roth’un yazdığı bu şahane film 1994 yılında vizyona girmiştir. 677 milyon $ hasılat elde eden film 6 Oscar ödülü, 39 farklı ödül ve 65 adaylıkla başarılı işlere imza atmıştır. Başrollerinde Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Sally Field ve Rebecca Williams gibi ünlü isimler yer almıştır.

En iyi filmler listelerinde her zaman üst sıralarda yer alan ve kesinlikle izlemeniz gereken Forrest Gump Türkçe Dublaj ve türkçe altyazılı izle filminin konusuna gelirsek, Forrest bir gün otobüs durağında beklerken, durakta bekleyen insanlara hayat hikayesini anlatıyor. 1951'de Alabama'da genç Forrest, eğri bir omurgasını düzeltmek için bacak destekleri kullanır, ancak düzgün yürüyemez. Forrest, okulun ilk gününde Jenny ile tanışır ve çok yakın arkadaş olurlar. Forrest, düşük zekalı ve engelli olması sebebiyle sürekli istismara uğrar. Bir gün onunla uğraşan mahallenin çocuklarından kaçarken, bacaklarını desteklemek için kullandığı aparat kırılır ve bu sayede Forrest'in çok hızlı bir koşucu olduğu ortaya çıkar. Bu yeteneği sayesinde Alabama Üniversitesi'nde burs kazanır.

Okuldan mezun olduktan sonra ABD Ordusu'na katılır. Askerde iken bir eğitim sırasında, Benjamin Buford ile arkadaşlıkları bu sırada başlar. Forrest ve Buford 9. Piyade birliği ile Vietnam'a gönderilirler. Bir gün devriye sırasında ekip pusuya düşürülür ve Buford öldürülür. Forrest ise bu çatışmada teğmeni Dan Taylor dahil olmak üzere yaralı arkadaşlarını kurtarır ve bu kahramanlığı Başkan tarafından Onur Madalyası ile ödüllendirilir. IMDb puanı yüksek filmler listesinde üst sıralarda yer alan Forrest Gump izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

15 yorum