Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
21,131 İzlenme
Fransız Postası
7.5 IMDB Puanı

Fransız Postası

(The French Dispatch)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi American Empirical Pictures
  • Film Süresi 1sa 48dk
Yönetmenliği Wes Anderson tarafından yapılan ve 2021 yılında vizyona giren The French Dispatch ya da Türkçe adıyla Fransız Postası izle filmi ABD yapımı dram ve komedi filmleri türünde yer almaktadır. The French Dispatch full izle filminin senaryosu ise Roman Coppola, Hugo Guinness ve Jason Schwartzman isimleri tarafından yazılmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Benicio del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Léa Seydoux, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Lyna Khoudri, Jeffrey Wright, Mathieu Amalric, Stephen Park, Bill Murray, Owen Wilson gibi oyunculara ek olarak Liev Schreiber, Edward Norton, Willem Dafoe, Saoirse Ronan, Elisabeth Moss, Jason Schwartzman, Anjelica Huston isimleri yer almaktadır.

Oldukça geniş bir oyuncu kadrosunda sahip ve 2021 yılının izlenmesi gereken filmlerden biri olan Fransız Postası Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, The French Dispatch izle isimli gazetede editör olarak çalışan Arthur Howitzer kalp krizi geçirerek ölmüştür. Arthur’un vasiyetinde ise gazetenin eski baskılarından üç yazının ve 1 ölüm ilanının tekrar yayınlanmasından sonra gazetenin yayınlarına son verilir. Yayınlanan yazılardan birinde, Moses Rosenthaler isimli zihinsel engelli bir sanatçı birini öldürmekten hapis cezasına çarptırılır. Hapishanede ise Simone isimli bir memurun çıplak bir portresini çizer. Çizdiği tablo ise sanat eserleri alıp satan hüküm giymiş bir tüccar olan Julien Cadazio tarafından satın alınır. Cezası bittikten sonra tahliye olmasının ardından tablolarını sergilemesi için ikna eder ve bir süre sonra Rosenthaler oldukça ünlü bir sanatçı haline gelir.

The French Dispatch izle filminde birkaç yıl sonra yeni tablolar gelmemesine kızan bazı sanatçılar onunla görüşmek için hapishaneye giderler. Hapishanede ise onu birşeyler çizerken bulurlar ancak tablolar hapishaneden çıkarılamaz. Bunun yüzünden Cadazio ve Rosenthaler kavga ederler. Hapishaneden tablolar gizlice çıkarılırken bir isyan başlar ve Rosenthaler bu isyanları durdurmak için çabalamasından dolayı serbest bırakılarak ödüllendirilir. Fransız Postası altyazılı izle filminde diğer hikayede ise bir öğrenci protestosunu yerinden bildiren Lucinda Krementz, protestoların liderliğini yapan Zeffirelli ile aşk yaşarken onun manifestosunu gizlice yazmaktadır. Ancak bir süre sonra Zeffirelli öldürülür ve onun bir fotoğrafı gösterilerin simgesi olur. Diğer bir hikayede ise Roebuck Wright, Nescaffier isimli efsane polis memurunun Ennuie polis komiseri ile yediği bir akşam yemeğinin hikayesini bir televizyon programında anlatmaktadır.

Komiserin oğlu Gigi suçlular tarafından kaçırılmıştır ve suçluların fidye talepleri bu akşam yemeğinin yarıda kesilmesine neden olur. Birkaç araştırmadan sonra polis kaçıranların peşine düşer ve saklandıklarını keşfeder. Kovalamacanın ardından bir çatışma çıkar ve Gigi mors alfabesi ile gizli bir mesaj gönderebilir. Nescaffier ise onlara yemek götüren biri gibi gözükerek yemeklere zehir katar ve olay yerine gider. Ancak bir suçlu yemeği yemez ve Gigi ile birlikte kaçmayı başarır. Nascaffier ise yediği zehrin tadının hiçbir şeye benzemediğini söyler ve iyileşmeye çalışır. The French Dispatch izle ya da Fransız Postası izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede sitemizden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

17 yorum