Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
1,172 İzlenme
Full Metal Jacket
8.3 IMDB Puanı

Full Metal Jacket

(Full Metal Jacket)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 1sa 56dk
Yönetmen
Senaryo Gustav Hasford, Stanley Kubrick, Michael Herr
Full Metal Jacket izle filmi Stanley Kubrick yönetmenliğinde 1987 yılında vizyona girmiştir. 1 Oscar adaylığı ve çok sayıda ödül kazanan Full Metal Jacket hd izle filminin senaryosunu ise Gustav Hasford ve Michael Herr isimleri birlikte yazmıştır. Gelmiş geçmiş en iyi savaş filmlerinden biri olan bu muhteşem başyapıt aynı zamanda IMDb Top 250 filmleri listesinde 105. sırada yer almaktadır. Film ayrıca Gustav Hasford’un aynı isimli romanından beyazperdeye uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda ise Matthew Modine, Lee Ermey, Vincent D'Onofrio, Adam Baldwin isimleri rol almıştır.

Kült filmler arasında yer alan Full Metal Jacket Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Bir grup ABD askeri yoğun bir eğitim döneminden geçtikten sonra Vietnam Savaşına katılırlar ve Vietnam’ın Parris Adasına gelirler. Bu arada Çavuş Hartman acemi askerlere oldukça sert davranır. Askerler arasında Gomer Pyle lakaplı Leonard ve Joker lakaplı JT Davis isimleri filmin önemli karakterlerindendir. Şişko Pyle eğitimlerde başarısız oldukça Hartman onu Eğitimlerde oldukça başarılı olan Joker ile karşılaştırır. Daha sonra Pyle’ın dolabında kurallara aykırı olarak bir yiyecek bulunca tüm bölük cezalandırılır. Hatta daha ileri giderek Pyle’ın her başarısız oluşunda Hartman bölüğü cezalandırmaya karar verir.

Bölükteki askerler suçsuz yere cezalandırıldıkları için Pyle’a bir gece eziyet ederler. Ertesi gün ise Pyle nişancılık eğitimlerinde oldukça iyi bir performans gösterince Hartman’ın gözüne girmeyi başarır ancak Joker onu kendi tüfeğiyle konuştuğunu görünce endişelenmeye başlar. Full Metal Jacket izle filminde eğitimleri biten askerler Joker hariç hepsi piyade olur, Joker ise orduda gazeteci olur. Mezun oldukları gece Pyle tuvalette tüfeği ile garip hareketler yaptığı farkedildiğinde Hartman müdahale eder ve tüfeğini vermesini ister. Kendinde olmayan Pyle tüfeğiyle Hartman’ı vurur ve ölümüne neden olur ve sonrasında tüfeğiyle kendini vurarak intihar eder.

Aradan yıllar geçtikten sonra Joker çavuş olarak görev yaptığı sırada Rafterman isimli savaşa gitmekte ısrarcı olan acemi bir askerle dalga geçmektedir. Daha sonra Vietnam’da saldırılar yeniden başlar ve Vietnam’da olan biten hakkında bilgiler vermeye devam eder. Bu sırada Joker acemi döneminden birlikte mezun oldukları arkadaşları ile bir araya gelir ve bir röportaj için yola çıktıklarında bir arkadaşları tuzağa düşer ve öldürülür. Gelmiş geçmiş en iyi savaş filmleri arasında yer alan Full Metal Jacket izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın