Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,145 İzlenme
Gizli Dünya
8.1 IMDB Puanı

Gizli Dünya

(Room)
Room izle ya da Türkçe adıyla Gizli Dünya izle filmi 2015 yılında Lenny Abrahamson yönetmenliğinde vizyona girmiştir. 1 Oscar ödülü, 120 adaylığı ve toplamda 102 farklı ödülü bulunan Gizli Dünya full izle filminin senaryosu ise Emma Donoghue’a aittir. Film ayrıca Emma Donoghue’un 2010 yılında yazdığı Room izle romanından uyarlanarak beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Brie Larson, Jacob Tremblay, Joan Allen, Sean Bridgers, William H. Macy gibi isimler yer almaktadır.

IMDb top 250 filmleri listesinde 195. sırada bulunan Gizli Dünya Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Derme çatma bir odada 5 yaşındaki oğlu Jack ile birlikte yaşayan 24 yaşındaki Joy’un sadece bir yatağı, tuvaleti, küveti, televizyonu ve mutfağı aynı odada olan ve sadece çatı penceresi olan dayı paylaşmaktadır. Ayrıca Jack ve Joy, Joy’u yedi yıl önce kaçırıp Joy’a sürekli tecavüz eden Jack’in biyolojik babası Nick onları hapsetmiştir. Joy, oğlu Jack için her zaman umutludur ancak hem iyi beslenmemekte hemde oda dışında dış dünya ile irtibatları olmadığından Jack dünyayı sadece televizyonda gördüklerinden ibaret sanmaktadır.

Bir gece Nick, Joy’a işsiz kaldığını ve eskisi kadar onlara yiyecek birşeyler getirmeyeceğini söyler. Aynı gece Jack, dolaptan dışarı çıkar ve Joy uyandığında bu durumu fark edince Nick’e saldırır. Nick ise onların elektiriğini ve doğalgazını keser. Joy daha sonra Jack’e gerçek dünyayı anlatmaya başlar. Joy ise hastaneye gidip polise haber verebilmek için yalan söyler ancak Nick bunu reddederek ilaç getireceğini söyler. Bir süre sonra Joy başka bir plan yaparak Jack’e ölü numarası yaptırarak halıya sarar ve Nick onu kamyonun arkasına koyarak uzaklaştırırken Jack kamyondan kaçar ve ilk defa dış dünya ile bağlantı kurar. Nick onu tekrar arabaya götürmeye çalışsa da Jack onu düşürür ve kaçmayı başarır. Polislerin Jack’i fark etmesi ile olaylar ortaya çıkar ve Joy’u hasta bir şekilde bulup hastaneye götürürler.

Nick’in tutuklanmasından sonra ailesinin yanına dönen Joy, anne ve babasının boşandığını öğrenir. Babası Jack’i kabullenmezken Jack ise odalarına geri dönmek ister. Depresyondaki Joy ise annesi ile kavga eder ve Jack’in gerçek dünyaya uyum sağlayamaması konusunda endişelenir. Daha sonra para karşılığında bir televizyona röportaj verir ancak sorulan sorular karşısında ve Jack’in devlet tarafından koruyucu aileye verilmesinden sonra morali bozulan Joy intihar etmeye çalışır. Jack daha sonra yavaş yavaş yeni dünyasına alışmaya başlar ve kendi yaşıtındaki bir çocukla arkadaş olurlar. 2015 yapımı Oscar ödüllü Room izle ya da Gizli Dünya izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla 4K Full HD ve 1080p kalitede keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın