Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
8,440 İzlenme
Gladyatör
8.5 IMDB Puanı

Gladyatör

(Gladiator)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Dreamworks Pictures
  • Film Süresi 2sa 35dk
Yönetmen
Senaryo David Franzoni, John Logan, William Nicholson
En iyi savaş filmleri arasında yer alan Gladiator full hd izle ya da türkçe ismiyle Gladyatör Full HD 1080p izle filmi 2000 yılında Ridley Scott yönetmenliğinde vizyonda girmiştir. Senaristliğini David Franzoni, John Logan ve William Nicholson’un yaptığı ABD yapımı aksiyon ve dram filmleri kategorisindeki bu savaş filmleri temalı muhteşem yapım 5 Oscar ödülü 52 farklı ödül ve toplam 100 adaylık ile iyi bir başarı sağlarken IMDb top 250 filmleri izle arasında kırk üçüncü sırada yer alarak eleştirmenlerden ve seyirciden tam not almıştır. Başrolde Russell Crowe gibi usta oyuncunun yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda ise Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed ve Richard Harris gibi isimler bulunuyor.

Gelmiş geçmiş en iyi savaş filmleri arasındaki Gladyatör izle filminin konusu ise şöyle, İkinci yüzyılın sonlarına doğru 180 yılında Roma ordusunun Generali Maximus, ordusunu Vindobona yakınlarındaki Germen kabilelerine karşı muhteşem zafer kazandırdıktan sonra evine ve karısına dönmeyi planlamaktadır. Roma İmparatoru Marcus Aurelius ise Maximus'a oğlu Commodus'un Roma'yı yönetmeye uygun olmadığını söyler. Maximus'un Roma'yı yolsuzluktan ve rüşvetten kurtarması ve Roma Cumhuriyetini yeniden inşaa etmeye yardım etmesi için geçici olarak yerine geçmesini ister. Commodus ise yıllardır Roma'nın iradesini devralma hayalleriyle yanıp tutuşmaktadır ve babasının bu planını duyduktan sonra çılgına döner ve babasını kalp öldürür ve kalp krizi süsü vererek yerine geçer.

Commodus kendisini yeni Roma İmparatoru olarak ilan etmesinden sonra Maximus'tan itaat etmesini ister, ancak Maximus reddeder. Maximus tarafından reddedilen Commodus iyice çılgına döner ve muhafızlara Maximus'u tutuklatır ve ona idam edileceğini, ailesinin de öldürüleceğini söylenir. Kendisini öldürmek için ormanlık alana götürenlerin elinden kurtularak onları öldürür ve hemen ailesinin yanına gider ancak ailesi çoktan öldürülmüştür. Maximus karısını ve oğlunu gömdükten sonra ağır yaralı olmasından dolayı yere yığılır. Köle tacirleri tarafından bulunan Maximus, Proximo adlı bir gladyatör eğitmenine satılır.

Gladyatör dövüşleri konusunda İsteksiz olmasına rağmen, Maximus düzenlenen küçük turnuvalarda savaşır ve diğer iki gladyatörle arkadaş olur. Maximus'un askeri yeteneği ve tecrübesi diğer savaşçılara karışı mücadeleleri kazanmasına ve diğer gladyatörlerin saygısını kazanmasına ve kalabalık tarafından tanınmasına yardımcı olur. Proximo ise bir zamanlar Marcus Aurelius tarafından serbest bırakılan bir gladyatör olarak Maximus'a özgürlüğünü kazanmak için "kalabalığı kazanması" gerektiğini tavsiye eder. Commodus ise Maximus'un yaşadığından habersizdir. Roma Gladyatör arenasında yeni oyunlar düzenlenecektir ve Proximo gladyatörlerini Roma'nın Kolezyum'unda savaşmaya götürür. Maximus için ise intikam için bir fırsattır. Maximus’un Commodus’a karşı olan intikam mücadelesinin hikayesini Gladyatör izle filmi Türkçe dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.