Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
37,828 İzlenme
Harry Potter 1 Felsefe Taşı
7.6 IMDB Puanı

Harry Potter 1 Felsefe Taşı

(Harry Potter 1 Felsefe Taşı)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 32dk
Yönetmen
Senaryo J.K. Rowling, Steve Kloves
J.K. Rowling’in Harry Potter and the Sorcerer's Stone izle isimli romanından 2001 yılında aynı isimle uyarlanan Harry Potter ve Felsefe Taşı izle filmi Chris Columbus yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu Steve Kloves'a ait olan macera ve fantastik filmler kategorisinde yer alan Harry Potter 1 izle filmi Harry Potter serisinin ilk filmidir. Bu muhteşem filmin oyuncu kadrosunda ise Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Maggie Smith, Robbie Coltrane isimleri yer almaktadır. Film ayrıca 3 Oscar adaylığı, 17 farklı ödül ve toplamda 60 adaylık ile önemli bir başarıya imza atmıştır.

Fantastik filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken seri olan Harry Potter 1 Felsefe Taşı türkçe dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan Albus Dumbledore, Minerva McGonagall ve Rubeus Hagrid, Harry Potter isimli minik bir bebeği Dursley’lere bırakırlar. Aradan geçen yılların ardından akrabalarının yanında yaşamaktan rahatsız olmaya başlayan Harry, bir okul gezisinde istenmeyen olaylar yaşandıktan sonra baykuşlardan sürekli mektup almaya başlar. Dursley’ler ise bu mektuplardan bunalır ve evden giderler. Sonrasında Hagrid gelir ve ona gerçekte bir büyücü olduğunu söyler ve ailesinin Voldemort isimli kötü bir büyücü tarafından öldürüldüğünü söyler .

Harry Potter filmleri hayranlarının kaçırmaması gereken serinin ilk filminde daha sonra Harry, Howgarts’a doğru yola çıkar. Harry’nin bu macerasında ise daha sonra sürekli onun yanında olacak olan Ron, Hermione ve Malfoy ile arkadaşlıkları başlar. Okulun ilk günü ise yeni öğrenciler 4 ayrı bölüme yerleştirilirken, Harry, Ron ve Hermione, Gryffindor’a yerleştirilir. Harry zamanla okulda sihir yapmayı öğrenmeye başladığı sırada bir gece arkadaşları ile birlikte okulda gizlice gezerken, okulda öğrencilerin girmesinin yasak olduğu bir yere girerler ve burada üç başlı köpek Fluffy ile karşılaşırlar. Daha sonra Ron ile Hermione arasında yaşanan bir gerginlikten sonra Hermione yalnızken okul tuvaletinde bir trollün saldırısına uğrar ve sonunda Harry ile Ron onu son anda kurtarır ve bu üçlü birbirleriyle daha da yakın arkadaş olurlar.

Harry Potter 1 izle filminde daha sonra üç kafadar, üç başlı köpek Fluffy’nin Felsefe Taşı adında, kullanan kişiye ölümsüzlük gücü veren bir taşı koruduğunu öğrenirler. Fluffy’nin ise müziğe karşı bir zaafı vardır ve müziği duyduğu anda uykuya dalar. Ancak Harry, karanlık büyücü Voldemort’un Felsefe Taşı’nın peşinde olduğunu öğrenmesi ile taşı ondan önce almak için harekete geçerler. Ancak Fluffy’yi geçtikten sonra taşı almak o kadar da kolay değildir ve Harry ile arkadaşlarını zorlu bir gece beklemektedir. Harry Potter 1 Felsefe Taşı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi filmler dileriz.