Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
14,960 İzlenme
Harry Potter 2 Sırlar Odası
7.4 IMDB Puanı

Harry Potter 2 Sırlar Odası

(Harry Potter 2 Sırlar Odası)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 41dk
J.K. Rowling’in Harry Potter and the Chamber of Secrets izle romanından uyarlanan Harry Potter filmleri serisinin ikinci filmi olan Harry Potter 2 Sırlar Odası izle filmi 2002 yılında Chris Columbus yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu Steve Kloves’a ait olan ABd ve İngiltere ortak yapımı bu macera ve fantastik filmler kategorisindeki yapımın oyuncu kadrosunda ise Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Richard Griffiths, Fiona Shaw, Richard Harris, Jason Isaacs gibi isimler bulunmaktadır. Film ayrıca 42 adaylık ve 11 farklı ödül ile önemli bir başarı elde etmiştir.

Harry Potter 2 türkçe dublaj izle filminin konusu ise, Harry yaz tatili için evinde vakit geçirdiği bir gün odasında küçük ev cini Dobby ile karşılaşır ve Dobby onu Hogwarts’a geri dönmemesi için onu uyarır ve odaya kilitler. Ancak Ron ve kardeşleri Harry’yi kurtarır. Okula giderken treni kaçıran Harry ve arkadaşları yolda Gilderoy Lockhart ile tanışırlar ve sihirli arabayı tekrar alıp okula giderler. Daha sonra Harry okulda Sırlar Odası yazılı bir uyarı ile karşılaşır ve bu odanın Hogwarts'ın kurucularının okulda inşaa ettirdiği gizli bir oda olduğunu öğrenirler. Efsaneye göre ise bu odada bulunan bir canavar vardır ve o canavarı sadece varis kontrol edebilir.

Harry ise düello eğitimi sırasında bir yılanla konuşunca okuldaki herkes onu varis zannetmeye başlar. Harry ve Ron bir gece gizlice Hagrid’in dev örümceği Aragog ile buluşup Sırlar Odası’ndaki canavarın bir yılan olduğu ve o yılanın gördüğü herkesi taşa çevirebileceğini öğrenirler. Daha sonra ikili, Lockhart’ın sahtekar olduğunu öğrenir ve onu tuvalete götürdüklerinde Sırlar Odasının girişini keşfederler. Harry odaya girdiğinde ise orada Riddle ile karşılaşır ancak Riddle, Harry’ye gelecekte Voldemort olduğunu söyler ve Harry’nin yardımına Dombledore ve Fawkes yetişse de Riddle’ın dev yılanı çağırmasına engel olamazlar.

Seçmen Şapka ise Harry’ye Griffindor’un Kılıcını verir ve Harry bu kılıçla dev yılanı öldürür ve yılanın dişiyle günlüğü yok ederek Ridde’ı yener. Harry Potter filmleri serisinin ikinci filmi olan Harry Potter 2 Sırlar Odası izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni sitemizden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.