Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
2,575 Görüntülenme
Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı
7.5 IMDB Puanı

Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı

(Harry Potter and the Order of the Phoenix)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 18dk
Yönetmen
Senaryo Michael Goldenberg, J.K. Rowling
Harry Potter filmleri serisinin beşinci filmi olan Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı izle filmi David Yates yönetmenliğinde 2007 yılında vizyona girmiştir. J.K. Rowling’in romanlarından uyarlanan fantastik filmler kategorisindeki Harry Potter 5 Türkçe Dublaj izle filmi 2 Bafta Ödülü, 38 adaylık ve 14 farklı ödül kazanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise önceki filmlerden tanıdğımız Daniel Radcliffe, Harry Melling, Jason Boyd, Richard Macklin gibi isimler bulunmaktadır.

Fantastik Filmler severlerin beğenerek izlediği Harry Potter serisinin Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Dumbledore önderliğinde kurulan gizli karargahta Sirius Black, Voldemort’un bir nesnenin peşinde olduğundan şüphelendiğini söyler. Harry ise yeni sihir bakanı tarafından kullanmaması gereken bir büyüyü kullandığı için cezalandırılır. Bu cezadan sonra Harry’nin kolunda ki yara izlerini gören arkadaşları Dumbledore’a gidip şikayet etmesi için Harry’ye baskı yapar ancak Harry bu fikre sıcak bakmaz.

Yeni sihir bakanının öğrenciler üzerindeki baskısı artınca Harry ve arkadaşları kendilerini eğitmek için yeni bir gizli grup kurarlar ve bu grup içinde Harry ve Cho arasında romantik bir yakınlaşma olur. Harry’nin bazı yetenekleri ise Voldemort’un ona ulaşmasından endişelendiği için Snape’’den Harry’ye zihin dersi vermesini ister. Ancak Harry ve Voldemort arasındaki bağ onu arkadaşlarından uzaklaştırır. Harry, Snape’in anılarını kullanarak kendisi ile sürekli dalga geçen babası James’ten nefret etme sebebini öğrenir.

Daha sonra gördüğü başka bir vizyonda ise Voldemort’un Sirius Black’i yakalayıp eziyet ettiğini görür ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı izle grubunu uyarmak için Sihir Bakanının şöminesine giderler. Sihir Bakanının sürekli bu grubu engellemeye çalışmasının amacı ise okulun kontrolünü ele geçirebilmektir. Harry ve arkadaşlarının Voldemort’a karşı verdikleri heyecan dolu mücadeleyi gözler önüne seren Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın