Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
4,912 Görüntülenme
Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları: Bölüm 2
8.1 IMDB Puanı

Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları: Bölüm 2

(Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 10dk
Yönetmen
Senaryo Steve Kloves, J.K. Rowling
Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları Bölüm 2 izle filmi David Yates yönetmenliğinde 2011 yılında vizyona giren J.K. Rowling romanlarından uyarlama olan Harry Potter filmleri serisinin sekizinci ve son filmidir. Senaryosu Steve Kloves’a ait olan Harry Potter 8 Türkçe Dublaj izle filmi 3 Oscar adaylığı, 46 farklı ödül ve 87 adaylık ile önemli bir başarı elde etmiştir. IMDb Top 250 filmleri listesinde 212. sırada yer alan filmin oyuncu kadrosunda ise Ralph Fiennes, Michael Gambon, Alan Rickman, Daniel Radcliffe isimleri yer almaktadır.

Harry Potter 8 Türkçe Dublaj izle filminin konusunda gelirsek, Harry, Dobby’yi gömdükten sonra Ron ve Hermione ile birlikte Gringotts bankasına girmek için Griphook’tan yardım ister. Griphook ise Gryffindor Kılıcı’nı alırsa buy teklifi kabul edebileceğini söyler. Bankaya giren Harry kasada Helga Hufflepuff kupası bulur ve onu alır. Güvenliğin gelmesi ile ejderha koruyucusunu serbest bırakan ekip onunla birlikte bankadan kaçmayı başarır ve kaçarken Voldemort’u görür.

Hogwarts’a dönen Harry’nin geldiğini Snape fark eder ve korumalarını Harry’yi cezalandırması konusunda uyarır. Sonrasında Harry ve Snape ile yüzleşirler. Harry, Voldemort’un ordusu ile saldırdığı öngörüsünü görür ve Nagini’nin son Hortkuluk olduğunu öğrenir. Kayıkhanede ise üç kişi Mürver Asa’nın Snape ölene kadar Voldemort’a hizmet etmeyeceğini söyler ve Nagini’ye Snape’i öldürmesini emreder. Çıkan kargaşada Fred, Remus ve Tonks’da öldürülür. Snape her ne kadar Harry’den nefret etse de Lily’ye olan aşkı sayesinde Harry’yi korumak için Dumbledore ile birlikte çalıştığını kabul ettiği ortaya çıkar.

Harry ayrıca kendisinin Hortkuluk olduğunu ve bundan kurtulmak Voldemort tarafından öldürülmesi gerekmektedir. Diriltme taşını kullanarak ormanda Voldemort ile buluşmadan önce sevdiklerini çağırır. Harry Potter serisinin son filmi Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları Bölüm 2 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum