Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,951 İzlenme
Hayat Güzeldir
8.6 IMDB Puanı

Hayat Güzeldir

(Life is Beautiful)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Melampo Cinematografica
  • Film Süresi 1sa 56dk
Yönetmen Roberto Benigni
Senaryo Vincenzo Cerami, Roberto Benigni
La vita è bella izle ya da Life is Beautiful izle türkçe ismi ile Hayat Güzeldir izle filmi 1997 yılında Roberto Benigni yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosunu Vincenzo Cerami ve Roberto Benigni isimlerinin yazdığı İtalya yapımı bu romantik komedi kategorisinde olan film, 3 Oscar ödülü, 46 adaylık ve 66 farklı ödül ile IMDb top 250 filmleri izle listesinde yirmi üçüncü sırada yer alırken 229 milyon $ gibi bir hasılat elde ederek önemli başarılara imza atmıştır. Hayat Güzeldir izle filminin oyuncu kadrosunda ise Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Giorgio Cantarini ve Giustino Durano gibi isimler yer almıştır.

En iyi filmler listelerinde kendisine her zaman yer bulan Hayat Güzeldir Full HD Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle filminin konusu ise şöyle, 1939 yılında İtalya Krallığı'nda, Guido Orefice, amcası Eliseo'nun bir otelin restoranında çalıştığı şehre (Toskana'daki Arezzo) çalışmak için gelen genç bir Yahudi adamdır. Guido oldukça komik bir adamdır ve Dora isimli Yahudi olmayan kadına aşıktır. Duuido, Dora'yı öğretmen olduğu şehirde tekrar görür ancak Dora Guido'nun sürekli karşılaştığı zengin ve politikacı olan Rodolfo ile nişanlanmaya hazırlanır. Guido, Dora'ya olan aşkını belli etmek için birkaç tesadüfi olay planlar. Nihayetinde Dora, Guido'nun aşkını fark etmeye başlar ve onun daha iyi bir seçenek olduğuna karar verir. Nişanlısı Rodolfo ve annesini küçük düşürerek nişanı atar. Daha sonra Guido ile evlenirler ve Giosuè adında bir çocukları olur ve bir kitapçı işletirler. İkinci Dünya Savaşı yaşandığı esnada, Kuzey İtalya Nazi Almanyası tarafından işgal edildiğinde, Guido, amcası Eliseo ve Giosuè, Giosuè'nin doğum gününde yakalanır.

Yakalanan birçok Yahudi aile ile birlikte trene bindirilir ve bir toplama kampına götürülür. Ailesi ile ilgili bir gardiyanla yüzleştikten ve sıkıntı olmadığı ona iletildikten sonra, Dora ailesine yakın olmak için trene binmeye gönüllü olur. Fakat götürüldükleri kampta erkekler ve kadınlar ayrı yerlerde tutulduğu için gözaltında oldukları süre boyunca birbirlerini görmezler. Guido ise bu süre içinde kampın ses cihazlarını kullanarak kendisinin ve oğlunun güvende olduğunu iletmek için mesaj göndermeye çalışıyor idi. Eliseo ise kısa bir süre sonra gaz odasına götürülerek feci bir şekilde öldürülür. Giosuè, banyo yapmaktan ve duş almaktan nefret ettiğinden ve gaz odalarına girmeleri emredildiğinde ve duş aldıkları söylendiğinde diğer çocukları takip etmediğinden, gaza maruz kalmaktan son derece kaçınır ve olaylar gelişmeye başlar. İzlenmesi gereken filmler arasında yer alan Hayat Güzeldir izle filmi Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın