Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
351 İzlenme
Hayat Işığım
7.2 IMDB Puanı

Hayat Işığım

(The Light Between Oceans)
Senaryo Derek Cianfrance, M.L. Stedman
Ödüller 1 ödül & 16 Adaylık.
Hayat Işığım izle filmi 1918'de Tom Sherbourne'un (Michael Fassbender) Batı Avustralya kıyılarındaki uzak bir köye tekneyle seyahat etmesiyle başlıyor. Janus Kayası adasındaki geçici deniz feneri bekçiliğini kabul etti. Janus Rock, anakaraya bağlı küçük bir adadır ve bakkal siparişleri, malzeme ve posta getiren dükkan sahibi Harry tarafından yılda yalnızca dört kez tekneyle ziyaret edilir. Janus Rock'ın uzak konumu ve izolasyonu nedeniyle, Tom devralmadan önce doldurulması zor bir görevdi. Daimi deniz feneri bekçisi altı ay içinde işine geri dönecek. Tom, Avrupa'dan yeni dönmüş bir Birinci Dünya Savaşı gazisi ve işin sunacağı yalnızlığı dört gözle bekliyor.

Harry ve Bluey tarafından adaya götürülür. Daha sonra onu deniz fenerinde ev işleri yaparken görüyoruz ve teselli ile barışık görünüyor. Görevine üç ay kala, öğle yemeği için kasabaya gelir ve genç bir kadının (Alicia Vikander) martılara ekmek fırlattığını görür. Anlamlı ve uzun bir bakış alışverişinde bulunurlar.

Akşam yemeği için kasabalılardan birinin evine gider. Evin sahibi Bay Graysmark, Tom'u kızı Isabel'le tanıştırdığında, Tom bunun daha önce martıları besleyen kadın olduğunu görmekten çok memnundur. Akşam yemeği sırasında, önceki deniz feneri bekçisi Ferguson'un izinli olmasının iki sebebini öğrenir. Ferguson yetkililere eşinin geçen teknelere izin verilmeyen sinyaller verdiğini bildirdi. Biri iyi sormuş ikinci sebep nedir? Bay Graysmark, Bayan Ferguson'un iki yıl önce öldüğünü söyledi. Adada tek başına kriz geçirdiği ve psikiyatrik bakımda olduğu, ancak tamamen iyileşmesinin beklendiği izlenimi uyandırıyor. Tom deniz fenerindeki görevine geri döndü.

Birkaç ay sonra Tom işvereninin ofisine çağrılır. Daimi deniz feneri bekçisinin ölümüne uçurumdan atlaması tavsiye edilir. Daha sonra daimi deniz feneri bekçisi olarak üç yıllık bir pozisyon teklif edilir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın