Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
1,399 İzlenme
Hive
7.5 IMDB Puanı

Hive

(Kovan)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Blerta Basholli
2021 yılında vizyona giren Hive izle ya da Türkçe adıyla Kovan izle filmi, Blerta Basholli'nin yönetmenliğini yaptığı bir filmdir. Senaryosu da Basholli tarafından yazılan Hive full izle filmi İsviçre ve Arnavutluk ortak yapımı olup dram filmleri türünde yer almaktadır. Kosova Savaşından beri haber alınamayan kocasını arayan ve bu sürede kendi işini kurup çocuklarına bakmak için kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadının hikayesini anlatan filmin oyuncu kadrosunda ise Yllka Gashi, Qun Lajçi, Aurita Agushi, Adriana Matoshi gibi oyuncular yer almaktadır.

Dram filmleri türünde birçok ödül kazanan Hive Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Fahrije Hoti isimli Kosovalı bir kadın, kocası savaşa gittikten sonra iki çocuğuna bakarken geçimini sağlamak için mücadele etmektedir. Kocasının savaştan dönmemesi ve ölü ya da diri hiçbir şekilde haber alınamamasından beri uzun bir süre bu şekilde ayakları üzerinde durmak için farklı işlerde çalışmaktadır. Fahrije, bu kadar zorluğa daha fazla dayanamayacağının farkındadır ve kocasının kurduğu arı kovanları, evinin geçimini sağlamakta yetersiz kalmaktadır. Kendi durumundaki diğer kadınları da dahil ettiği işinde, ev yapımı acı biber konservesi işine girer ve ürünlerini satın almayı kabul eden yerel bir pazarla anlaşmaya sağlar.

Hive (Kovan) Altyazılı izle filminde hayatına bir şekilde devam etmek zorunda olan Fahrije'yi, yaşadığı ataerkil toplumda iyi gözle bakılmayan bir kadın olarak tehlikeli ve zor bir yolculuk beklemektedir. Dedikodulardan, kendisine atılan iftiralardan korunmak için elinden geleni yapan Fahrije için kadın düşmanı bir toplumda yaşamak zor gelmeye başlar. Hatta bu kadın düşmanlığı bir süre sonra o kadar ileri gider ki, araba kullanırken bile arabasına saldırmaya çalışan insanlarla uğraşmak zorunda kalır ve başka bir gün de ona cinsel saldırıda bulunan bir adamın saldırısına uğrar.

Bir gün moral bozucu bir günde, iş arkadaşları ile birlikte yaptığı konserve kavanozlarının ezildiğini ve yerlere döküldüğünü bulurlar. Ancak yaşadığı her olaya karşı dik duruşunu bozmayan Fahrije hiçbir zaman pes etmeyi düşünmez. Fahrije’nin cesur davranışları çevredeki kadınlara da ilham olur ve diğer kadın arkadaşları ile el ele vererek işlerini zamanlar büyütmeye başlarlar. Gerçek bir hikaye olan Kovan izle yada Hive izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde keyifle izleyen herkese iyi dram filmleri dileriz

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın