Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
4,798 İzlenme
İp Man 2
7.5 IMDB Puanı

İp Man 2

(Yip Man 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Golden Harvest Company
  • Film Süresi 1sa 48dk
Yönetmen
Senaryo Chan Tai-Li, Choi Hiu-Yan, Edmond Wong
Oyuncular Donnie Yen, Xiaoming Huang, Sammo Kam-Bo Hung, Lynn Hung
Yip Man 2 ya da bilinen adıyla İp Man 2 izle filmi 2010 yılında Wilson Yip yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Hong Kong yapımı biyografik filmler kategorisinde yer alan ve dövüş filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken İp Man filmleri serisinin ikinci filmi olan İp Man 2 full izle filmi efsane Wing Chun ustası Ip Man’in hayat hikayesinden esinlenerek beyaz perdeye aktarılan bir filmdir. Filmin oyuncu kadrosunda Donnie Yen, Xiaoming Huang, Sammo Kam-Bo Hung, Lynn Hung gibi ilk filmden hatırladığımız oyuncular yer almaktadır.

İp Man 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, İp usta Japon işgalinden sonra Foshan’dan kaçıp Hong Kong’a yerleşmiştir. Hong Kong’ta Wing Chun’u yaymak için okul açmak ister. Aynı zamanda da ailesini geçindirmek zorundadır. Ancak kimse onu tanımadığı için öğrenci bulmakta zorlanır. Sokaklarda duvarlara ilanlar yapıştırır ancak kimse gelmez. Bir gün Shun Leung isimli bir genç gelip İp ustaya meydan okur ve dayak yer. Hemen kaçarak gider ve bir süre sonra birkaç arkadaşı ile birlikte tekrar gelir ve İp ustanın öğrencileri olurlar.

Daha sonra bu öğrenciler tanıdıklarına da haber verirler ve İp ustanın öğrencileri çoğalır. Leung bir gün sokaklarda İp Ustanın okulunun afişlerini asarken başka bir okulun öğrencileri ile karşı karşıya gelir ve yenilir. Daha sonra onu rehin alan çocuklar İp ustadan fidye isterler. İp Man 2 Altyazılı izle filminde İp usta öğrencisini kurtarmak için söylenen yere gider. Burası bir balık pazarıdır ve Leung’u kaçıranlar ondan para ister ancak İp usta para vermeyi reddedince ortalık bir anda karışır. Daha sonra İp Man karşısına çıkan herkesi döver. Yardıma sürekli yeni insanlar gelir ancak başa çıkmayı başarır. En sonunda etrafı sarılır ancak Foshan’da karşısında olan Shanzhao yetişir ve araya girer.

Ancak dövüş oradaki çocukların hocası ve aynı zamanda Hong Kong’daki dövüş okullarının lideri olan Hung Chun-nam gelir ve İp Man’e okul açması için kendisinde izin alması ve kendisini kanıtlaması gerektiğini söyler. Ayrıca ona her ay belli bir miktarda para da ödemesi gerekir. Hung Chun ise aynı zamanda yolsuzluğa bulaşmış bir polis müfettişi ile ABD kuvvetlerinden bir subayın dediklerinden çıkmamaktadır. Bir gün bir Amerikalı boksör gelip Çinlileri aşağılar ve bir kaç Çinliyi döver ancak kimse ona bir şey diyemez.

Sonrasında olaylar iyice karmaşık bir hal alır ve Amerikalı şampiyon boksörün karşısına ustalar çıkar. En iyi dövüş filmleri arasında yer alan İp Man 2 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan, en iyi film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 3