Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
153 İzlenme
İtalyan Yazı
5.9 IMDB Puanı

İtalyan Yazı

(Made in Italy)
Yönetmen
Senaryo James D'Arcy
İtalyan Yazı izle filmi, Londra'daki bir sanat galerisi olan ve Jack (Micheál Richardson, Liam Neeson'ın gerçek hayattaki oğlu) tarafından yönetilen ancak Ruth'a (Yolanda Kettle) Jack'in ayrı yaşadığı eşi ve ailesine ait olan Flite Gallery'de açılır. Ruth, Jack'e ailesinin galeriyi sattığını ve onun ne kadar büyük çaba sarf ettiğini, ancak bunun için hiç para harcamadığını görerek, bu kararda hiçbir söz hakkı veya katkısı olmadığını söyler. Jack, kendisinin ve babasının İtalyan evini satabileceğini ve bununla galeriyi satın alacağını söylüyor.

Jack, Londra'daki dairesi aynı zamanda stüdyosu olan gerçek bir bohem sanatçısı olan babası Robert'a (Liam Neeson), sabah ilk iş ona İtalya'daki evi satmak zorunda olduklarını söylemek için gider. Robert bir bornoza sarınmış, kirli sakallı ve bıyıklı bir şekilde yatak odasından çıkar ve Jack ile konuşurken, yatak odasından tamamen giyinik bir kadın çıkar. Robert kadını Jack ile tanıştırır ama ona farklı bir adla seslenir. Onu lanetler ve dışarı fırtınalar.

Henüz babasına eşi Ruth ile boşandıklarını söylemeyen Jack, İtalyan evine gidip evi satmalarında ısrar eder. Robert ona evin hayal edebileceği gibi olmadığını, yıllardır ziyaret edilmediğini söyler. Robert, Jack'e Jack'in ani ilgisini anlayamadığını söyler. Jack, Toskana, İtalya'daki ev için hiçbir şey hissetmiyor ve babasının onu neden satmak istemediğini anlayamıyor. Geldiklerinde, eski, bakımsız, gayrimenkul parçası her ikisinin de beklediğinden daha fazla harap olur ve çarpık ahşap ön kapı bile açılmaz. Jack, kilitli olmayan kapıyı çarpmak için omzunu koyduğunda, kapı evin içine düşer ve çok fazla toz toplar.

Jack, İngiliz bir emlak komisyoncusu olan Kate (Lindsay Duncan) ile temasa geçer ve evin göze batan gözlerine rağmen soğukkanlılığını korur. Siyah, kahverengi, sarı, mavi ve kırmızıya boyanmış bir duvar var, Robert'ın sanatçı Frank Swine'ın tarzına saygısı. Çatıda ve tavanda delikler ve diğer çok ihtiyaç duyulan onarımlar olduğu için orada yiyebilecekleri tek şey ekmek dilimleri ve biraz domates, termostan kahve ve tek kullanımlık bardak. Keşfedildiği dolapta kilitli kalmaktan ya da hayatına başka herhangi bir insan müdahalesinden hoşlanmayan ikamet eden bir gelincik de var.

Kate'in yardımıyla yerel bir uzman gelir ve gelinciği yakalar ve onu binadan çıkarır. Bundan sonra yerel tamirciler tadilat yapar, tüm delikleri kapatır ve duvarlara ve kemerlere yeni boya uygularlar.

Robert, Jack'i evi satmaktan nazikçe uzaklaştırmaya çalışır ve Jack fırtına gibi uzaklaşır ve kasabaya doğru sürer, burada boş bir restoranın bir menüsünü ve birkaç dış mekan masasını okurken beceriksizce bir podyumu devirir. Restoranın sahibi ve işletmecisi Natalia (Valeria Bilello), kaldırım taşlarına yayılmış olarak ona doğru eğiliyor. O gün mekan kapalı olmasına rağmen, Jack'e bir tabak Risotto ikram eder ve evi ve onu satmak istediği gerçeğini konuşurlar.

İşler devam ederken, insanlar evi görmeye gelirler ve baba ve oğul nihayet Natalia'nın bu sefer ailesiyle birlikte eniştesinin doğum gününü kutladığı tam dolu restoranında yemek yemeye giderler. Marzio (Gian Marco Tavani) adında bir adam yanında bir kadınla birlikte gelir ve Natalia onları ağırlamayı reddeder ve ailesi, kendisinin ve sevgilisinin ayrıldığından emin olmak için arkasında toplanır. Made in Italy izle ya da Türkçe adıyla İtalyan Yazı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla Full HD ve 1080p kalitede keyifle izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın